Elektronik R5 5600 - RX 6700 XT Sistem 16.999 TL!

Hocam AMD ekran kartını niye bu kadar övüyorsunuz. Ben olsam 6700 XT yerine 3060 Ti tercih ederim bir kere NVIDIA kalitesi var. Uzun ömür kaliteli ekran kartı istiyorsak bence NVIDIA tercih edilmeli. 6800 XT de kullandım şu an 4070 ve 4060 kullanıyorum. NVIDIA kalitesini AMD vermiyor.
Ben şahsen Linux kullanacağım için çok umrumda değil. AMD bu senelerde iyi ataklar yaptı. CUDA'nın karşılığı olan ROCm uzun zamandır mevcut ve artık Windows'ta da mevcut. AI geliştiren küçük çaplı firmalar bellek avantajından dolayı AMD'ye geçiyor. Yeni kurulan süper-bilgisayarlarda da AMD ekran kartları çok yaygın. OpenCL, DirectX, Vulkan, OpenGL vs. feature-set olarak NVIDIA'dan eksiği yok. Eskiden ben de NVIDIA'yı tercih ederdim ki Windows kullanan birisi için NVIDIA daha iyi bir tercih ama eskisi kadar bir uçurum farkı kalmadı. 6700 XT, RTX 3070 ayarında bir kart ve yer yer de geçebiliyor. Bütçeler belli olduğu için çok rahat insanlar NVIDIA ve AMD arasında tercih yapamıyorlar, bunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Hocam AMD ekran kartını niye bu kadar övüyorsunuz. Ben olsam 6700 XT yerine 3060 Ti tercih ederim bir kere NVIDIA kalitesi var. Uzun ömür kaliteli ekran kartı istiyorsak bence NVIDIA tercih edilmeli. 6800 XT de kullandım şu an 4070 ve 4060 kullanıyorum. NVIDIA kalitesini AMD vermiyor.
Oyun için alınacaksa 6700xt daha iyi bir kart, neden bunun yerine 3060Ti tercih ediyorsunuz? Bu nvidia kalitesi tam olarak ne oluyor? Ben şu anda 6700XT ile 4060 arasında kaldım, 4060 8GB olmasa onu alıcaktım fakat 6700XT'ye daha sıcak bakıyorum şuan

Monitör nedir usta marka model

Sistemi almıştım. Geldi sistem. Eksiği yok ama öndeki fanlar çalışmıyor. Fan çoklayıcı gerekiyor, onu kendim alacağım. Eğer yazarsanız Gencer Gaming sağlıyormuş ama uğraşmayacağım. Kasanın önüne uzanan USB 3 kablosu da ekran kartıyla çakışıyor, ekran kartını takmak için kabloyu sökmeniz gerekiyor. Bunun haricinde sistem eksiksiz ve sorun yok gibi. 2 haftada geldi.

Sistemi almıştım. Geldi sistem. Eksiği yok ama öndeki fanlar çalışmıyor. Fan çoklayıcı gerekiyor, onu kendim alacağım. Eğer yazarsanız Gencer Gaming sağlıyormuş ama uğraşmayacağım. Kasanın önüne uzanan USB 3 kablosu da ekran kartıyla çakışıyor, ekran kartını takmak için kabloyu sökmeniz gerekiyor. Bunun haricinde sistem eksiksiz ve sorun yok gibi. 2 haftada geldi.
Hayirli olsun, gule gule kullanin hocam.

Ben 3 lü çoklu vardı içinde bide 2 li aldım 2 sini birleştirdim sıvı soğutmaya vardı 5 fan da çalışıyor sıkıntısız

Bide tavsiyem eğer ağır oyunlar oynayacaksınız amd yazılımını kurup fanı özel yapın çünkü ilk alındığında fan yüzde 30 döndürüyor en fazla onu geçmiyor ayarlayın yani şimdi yüzde 80 çalışıyor fan ultra ayarlarda 68 derecede rdr 2 yi oynuyorum

Bide tavsiyem eğer ağır oyunlar oynayacaksınız amd yazılımını kurup fanı özel yapın çünkü ilk alındığında fan yüzde 30 döndürüyor en fazla onu geçmiyor ayarlayın yani şimdi yüzde 80 çalışıyor fan ultra ayarlarda 68 derecede rdr 2 yi oynuyorum
Ben Linux kurdum. Ön fanlar çalışmadığı için Turbo'yu kapattım. Sonra açacağım halledince.

Ben Linux kurdum. Ön fanlar çalışmadığı için Turbo'yu kapattım. Sonra açacağım halledince.
Ben ilk kez sistem aldım ama kolaymış şükür hallettim. Win 11 kurdum. Bide sana tavsiyem win kurunca arka planda başlangıçta bir sürü şey çalışıyor onları kapat mause takılıyordu benim onlar yüzünden

Sistemi almıştım. Geldi sistem. Eksiği yok ama öndeki fanlar çalışmıyor. Fan çoklayıcı gerekiyor, onu kendim alacağım. Eğer yazarsanız Gençer Gaming sağlıyormuş ama uğraşmayacağım. Kasanın önüne uzanan USB 3 kablosu da ekran kartıyla çakışıyor, ekran kartını takmak için kabloyu sökmeniz gerekiyor. Bunun haricinde si.
Sistemi almıştım. Geldi sistem. Eksiği yok ama öndeki fanlar çalışmıyor. Fan çoklayıcı gerekiyor, onu kendim alacağım. Eğer yazarsanız Gençer Gaming sağlıyormuş ama uğraşmayacağım. Kasanın önüne uzanan USB 3 kablosu da ekran kartıyla çakışıyor, ekran kartını takmak için kabloyu sökmeniz gerekiyor. Bunun haricinde sistem eksiksiz ve sorun yok gibi. 2 haftada geldi.

Hayırlı.
Stem eksiksiz ve sorun yok gibi. 2 haftada geldi.

Sistemi almıştım. Geldi sistem. Eksiği yok ama öndeki fanlar çalışmıyor. Fan çoklayıcı gerekiyor, onu kendim alacağım. Eğer yazarsanız Gençer Gaming sağlıyormuş ama uğraşmayacağım. Kasanın önüne uzanan USB 3 kablosu da ekran kartıyla çakışıyor, ekran kartını takmak için kabloyu sökmeniz gerekiyor. Bunun haricinde sistem eksiksiz ve sorun yok gibi. 2 haftada geldi.

Hayırlı olsun ben de 6650XTli sistem sipariş ettim ayni siteden bekliyorum 11 gündür.

Geri
Yukarı