R5 5600 RX 6700XT FIFA 23 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam benim de bir sorum olacak. Ben 6600XT kullanıcısıyım ve Forza 5 de yükleme ekranlarında araba modifiye etme ekranında kart 0MHz oluyor oyun donuyor. Bu birkaç saniye sürüyor. Ama oyunu oynarken yani arabayı sürerken donma söz konusu değil. Bu neden oluyor?

Hocam dediğim gibi sizde olan sorunlar bende 22.8.2 sürümünü kullanırken oldu ve 22.5.1'e geçtiğimde düzelmişti.

Menüde donmalar driver sorununa işaret. Bende AMD kullanıcısıyım haziran ayında ekran kartıma Update attım sonra masaüstünde video izlerken bile PC kitleniyordu. Sonra ders oldu bana driverı kaldırdım recommended sürümü indirip kurdum ondan sonra hiç sorun olmadı.

Menüde donmalar driver sorununa işaret. Bende AMD kullanıcısıyım haziran ayında ekran kartıma Update attım sonra masaüstünde video izlerken bile PC kitleniyordu. Sonra ders oldu bana driverı kaldırdım recommended sürümü indirip kurdum ondan sonra hiç sorun olmadı.

22.5.1 sürümünü kullanıyorum. Belki düzelir diye 22.8.2'ye geçmiştim. Donmalar kasmalar olmayan oyunlarda bile arttı. O yuzden driver sorunu olduğunu sanmıyorum.

Açılabiliyor, BIOS'a gir görürsün. XMP açmadıysan onu da aç.
3DMark yapsan daha iyi olur. DX12 (Time Spy) ve DX11 (Fire Strike) testlerini yapar mısın?

Sisteminin tüm özelliklerini yazar mısın
teşekkür ederim bütün arkadaşlara. yardımcı olmaya çalışıyorsunuz.

akşam 3dmark yapmaya çalışırım. ücretli sanırım ama, yanlış bilmiyorsam? dediğiniz gibi xmp sam de açacağım. inşallah düzelir

hiç böyle bir şey beklemiyordum, inanılmaz bir hayal kırıklığı oldu ben de.

akşam 3dmark yapmaya çalışırım. ücretli sanırım ama, yanlış bilmiyorsam? dediğiniz gibi xmp sam de açacağım. inşallah düzelir
Demo sürümünü indirin.
Oyundayken Afterburner ile CPU ve GPU kullanımı gözükecek şekilde Ekran görüntüsü ya da video atarsanız çok iyi olur.

Sam ve XMP açtım FPS PES 21 de 18 kadar düştü. Daha kötü oldu.

AMD Boost, AMD görüntü keskinleştirme ve diğer ayarları kapatıp açıp denediniz mi? Ben AMD görüntü keskinleştirme ile Witcher 3 oynarken FPS düşmesi yaşıyordum kapatınca düzelmişti.

Ekran kartınız için önerilen driver. Adrenalin 22.3.1 recommended (WHQL) olarak gözüküyor. Siz yanlış driver kullanıyorsunuz yani.

Forumda 6600XT kullanan bilir.

Ekran kartınız için önerilen driver. Adrenalin 22.3.1 recommended (WHQL) olarak gözüküyor. Siz yanlış driver kullanıyorsunuz yani.

Forumda 6600XT kullanan bilir kişi 22.5.1 önerdi. Diğer driverlerden daha iyi olduğunu söylüyordu hatta NFS Heat oynarken anlık FPS düşüşlerini 22.5.1'e geçerek çözmüştüm. Aksam 22.3.1 indireceğim attığınız linkden.

Son düzenleme:
Açılabiliyor, BIOS'a gir görürsün. XMP açmadıysan onu da aç.
3DMark yapsan daha iyi olur. DX12 (Time Spy) ve DX11 (Fire Strike) testlerini yapar mısın?

Sisteminin tüm özelliklerini yazar mısın
Hocam sistem:

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Ekran kartı: Msi gaming 6700 xt
Ram: 16 gb
Ssd var.
Psu 850 watt.
Anakart: Prime B450 m-k2

Testi yaptım hocam. sorun var mıdır?

Web sonuçları: I scored 6 102 in Time Spy
I scored 14 698 in Fire Strike

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    568,2 KB · Görüntüleme: 28
  • 2.PNG
    2.PNG
    232,7 KB · Görüntüleme: 26
  • 3.PNG
    3.PNG
    498,1 KB · Görüntüleme: 24
  • 4.PNG
    4.PNG
    175,2 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Testler doğru sonuç vermiyor yazılımsal sorunlarda başka bir problem var gibi AMD kaynaklı olabilir problem o yüzden farklı farklı sürümleri kurup oyunda deneyin.

Geri
Yukarı