RX 580 sistemde FIFA 23 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

Bettlejuice

Hectopat
Daha fazla  
RAM
4074MB
Ekran kartı
Radeon RX 580
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor
Arkadaşlar usulca sağ alta bakmanızı rica ediyorum. Oyunu dün aldım, sistemim son 3 FIFA'yı düzgünce açıyordu. 130-150FPS arası alırdım hep. Şimdi menüde bile kasıyor, maç içinde 30FPS falan ara sahnelerde 1-8FPS arası penaltılarda da 12FPS'i görüyorum. Driverları güncelledim, çözünürlüğü düşürmeyi denedim, Anticheat'ı silip güncelledim, 100GB yer açtım ama nafile. Enchanted V-Sync'i açtım, grafik ayarlarında performansı ultraya aldım... Çözülmuyor, oyun çıkalı aylar yıllar oldu bunun sistemimle alakası olduğunu sanmıyorum çünkü maç içinde rahat oynatıyor. Fakat 60FPS'e kitlediğim halde 30FPS alıyorum maç içinde de.

Ekran Görüntüsü (187).png

Performans testi videosunu izledim kartınızın, en düşük ayarlarda 15-30 fps veriyor. Normaldir.
Değişme vakti geldi öyleyse, teşekkürler

Değişme vakti geldi öyleyse, teşekkürler
Önerilen sistem gereksinimi RX 570 diyor, bende RX 580 var. FPS düşmemesi gerekiyor bence, ekran kartı önerilenin üstünde çünkü. Arkadaşımda daha kötüsü var fakat onda böyle bir problem yok. Ayrıca maç içinde FPS'im ara sahnelere göre çok yüksek. Ekran kartının yetersizliğinden kaynaklı olsa maç içinde de sorun yaşardım. Çoğu kişi optimizasyon sorunu var diyor ama bilmiyorum nasıl çözeceğim.

Ekran Görüntüsü (194).png
.
Ekran Görüntüsü (195).png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı