R5 5600 RX 6700XT FIFA 23 düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Hocam sistem:

İşlemci: AMD Ryzen 5 5600
Ekran kartı: Msi gaming 6700 xt
Ram: 16 gb
Ssd var.
Psu 850 watt.
Anakart: Prime B450 m-k2

Testi yaptım hocam. sorun var mıdır?

Web sonuçları: I scored 6 102 in Time Spy
I scored 14 698 in Fire Strike
Baya kötü, Time Spy'da en az 11-12k alman gerekiyor.
XMP'yi kapatma, açık kalsın.
PSU'nun modeli ne ve ekran kartının iki güç bağlantısını da ayrı kabloyla mı yaptın?

Son olarak Güvenli Modda DDU + 22.5.1 sürücüsünü tekrar kurmayı dene.
Chipsetini de güncelle.

Testler doğru sonuç vermiyor yazılımsal sorunlarda başka bir problem var gibi AMD kaynaklı olabilir problem o yüzden farklı farklı sürümleri kurup oyunda deneyin.
Farklı eski sürücüleri mi deneyeyim hocam? Donanımsal bir probleme işaret olabilir mi? ekran kartı vs? bugün eski kartımı takil deniycem

Baya kötü, Time Spy'da en az 11-12k alman gerekiyor.
XMP'yi kapatma, açık kalsın.
PSU'nun modeli ne ve ekran kartının iki güç bağlantısını da ayrı kabloyla mı yaptın?

Son olarak Güvenli Modda DDU + 22.5.1 sürücüsünü tekrar kurmayı dene.
Chipsetini de güncelle.
performans tam modüler 850 watt hocam PSU. Ekran kartı bağlantısını şöyle yaptım; tek giriş pusuya, çift başlıklı şekilde ekran kartına taktım .

Farklı eski sürücüleri mi deneyeyim hocam?
Önce DDU + 22.5.1'i kur düzelmezse eski sürümleri denersin.
Farklı eski sürücüleri mi deneyeyim hocam? Donanımsal bir probleme işaret olabilir mi? ekran kartı vs? bugün eski kartımı takil deniycem

performans tam modüler 850 watt hocam PSU. Ekran kartı bağlantısını şöyle yaptım; tek giriş pusuya, çift başlıklı şekilde ekran kartına taktım .
Çift başlı yerine, PSU'dan 2 tane ayrı kablo çıkacak şekilde dener misin. (Soldakiler gibi olacak)
1665157641072.png

1650 kart vardı ben de, pes de kasmiyordu. FIFA 23 1080p de ultrada oynatiyordu hatta. Monitörün 2K olduğu için, 2K için yeterli bir ekran kartı alayım dedim, pes de FIFA da kasıyor. FPS pes de FIFA 40 30'lara düşüyor. Tertemiz Windows kurdum, yine aynı.

GPU %50'yi geçmiyor kullanımda. FPS 40 vs. kasıyor. Çok ilginç. Kafayı yiyeceğim.

Problem ne olabilir arkadaşlar?

Kanka GPU yüzde 50'yi geçmemesi sıkıntı zaten işlemci kullanımı ne?

Önce DDU + 22.5.1'i kur düzelmezse eski sürümleri denersin.

Çift başlı yerine, PSU'dan 2 tane ayrı kablo çıkacak şekilde dener misin. (Soldakiler gibi olacak)
Eki Görüntüle 1537809
çok teşekkür ederim hocam. deneyip bildireceğim.

inşallah bu problemden kurtulurum.

yok, dediğinizi birebir yaptım. olmuyor. benim sistemle uyuşması bu kart galiba. herşeyi denedikten sonra, olmayınca eski kartımı taktım, on numara çalışıyor.

acayip üzüldüm, ne heveslerle topladım her şeyi.

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim hocam. deneyip bildireceğim.

inşallah bu problemden kurtulurum.

yok, dediğinizi birebir yaptım. olmuyor. benim sistemle uyuşması bu kart galiba. herşeyi denedikten sonra, olmayınca eski kartımı taktım, on numara çalışıyor.

acayip üzüldüm, ne heveslerle topladım her şeyi.
Belki kartta bir sorun olabilir.

Şimdi şöyle, bir kardeşimden aldım kartı. onun kasasında denedik, hiçbir şey yoktu. gayet akıcı oynatıyordu. büyük ihtimalle benim donanım parçalarıyla uyuşmayan bir durum var.

Şimdi şöyle, bir kardeşimden aldım kartı. Onun kasasında denedik, hiçbir şey yoktu. Gayet akıcı oynatıyordu. Büyük ihtimalle benim donanım parçalarıyla uyuşmayan bir durum var.

Tek tek parçaları sök belki PSU'dan diyeceğim ama PSU olsa ekran kartı overrated güç çektiği anda kendini kapatması lazım sistemin. Klasik yöntemi dene tek tek sök parçaları değiştir arkadaşının sistemindekilerle bakalım sorun nerede bizide bilgilendirirsin.

Çok teşekkür ederim hocam. Deneyip bildireceğim.

İnşallah bu problemden kurtulurum.

Yok, dediğinizi birebir yaptım. Olmuyor. Benim sistemle uyuşması bu kart galiba. Her şeyi denedikten sonra, olmayınca eski kartımı taktım, on numara çalışıyor.

Acayip üzüldüm, ne heveslerle topladım her şeyi.

Hocam GPU kullanımı yüzde 50'yi geçmiyorsa sıkıntı demek CPU kullanımını yazarsan yardımcı olurum

Hocam GPU kullanımı yüzde 50'yi geçmiyorsa sıkıntı demek CPU kullanımını yazarsan yardımcı olurum

Normal şartlarda CPU yüzde 30-40 falan GPU yüzde 100 olmalı

Arkadaşlar,.merhaba. yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

problemi buldum. o kadar saçma birşey ki. kasa montajını yaparken, kablolama için klips kullanmıştım. klipsi keserken küçük bir parçası ekran kartı slotunun içerisine girmiş. cikartiktan sonra herşey normale döndü. kart şuan gayet güzel çalışıyor. fpsler yüzümü güldürüyor 😅😂 bazen o kadar saçma şeyler oluyor ki, insan tahmin edemiyor. 😅

Geri
Yukarı