R5 5600 RX 6700XT sistemde yüksek CPU kullanımı

kadirwellick

Kilopat
Daha fazla  
Oynadığım tüm oyunlarda CPU kullanımı 100 ve GPU kullanımı daha düşük oluyor. Grafikleri yükseltsem de(ki atıyorum BFV'de hep 2K ultra ayarlarda oynuyorum) CPU kullanımı düşmüyor bu da bana anlık drop olarak yansıyor. FC 24 ve BFV'de aynı sorunları yaşıyorum.

Virüs taraması yaptınız mı? Arka planda fazla program açık kalıyor olabilir mi? Bir kontrol edin isterseniz. Aynı sisteme sahibim bende öyle sorun yok. Bazen yardımcı programlar işlemciyi sömürebiliyor.

Virüs taraması yaptınız mı? Arka planda fazla program açık kalıyor olabilir mi? Bir kontrol edin isterseniz. Aynı sisteme sahibim bende öyle sorun yok. Bazen yardımcı programlar işlemciyi sömürebiliyor.
Eski birkaç ekran görüntüsüne denk geldim. Sistemimde BFV oynarken CPU 10-20 arası kullanılırken GPU 90-100 arası yani olması gerektiği gibiymiş. Ancak daha düne kadar böyle bir problem yoktu FC 24 oynamaya başladık ve CPU kullanımı sürekli 100 bandında kalıyor. Virüs taraması yaptım ve tehdide rastlanmadı. Arkaplandaki programlarda da ekstrem bir kullanım söz konusu değil.

Eski birkaç ekran görüntüsüne denk geldim. Sistemimde bfv oynarken CPU 10-20 arası kullanılırken GPU 90-100 arası yani olması gerektiği gibiymiş. Ancak daha düne kadar böyle bir problem yoktu FC 24 oynamaya başladık ve CPU kullanımı sürekli 100 bandında kalıyor. Virüs taraması yaptım ve tehdide rastlanmadı. Arkaplandaki programlarda da ekstrem bir kullanım söz konusu değil.

Yani yukarıda yazdığım sorunlar geliyor aklıma bir tek. Forumda baktım aynı sorunu yaşayanlara virus temizle ve format önerilmiş. Belki sorunu daha iyi bilen birisi yardımcı olur birazdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı