R5 5600 - RX 7600 sisteme PSU önerisi

hafAA

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monitor : Viewsonic VX2418C 23.6" 1ms 165hz
RAM : Apacer Nox 16GB (2x8GB) DDR4 3600 MHz CL18 Gaming RAM
CPU : AMD Ryzen 5 5600
GPU : SAPPHIRE PULSE AMD Radeon™ RX 7600 8GB
SSD : AGI 512GB NVMe M.2 SSD
KEYBOARD : Rampage KB-R135 PARVUS Red Switch
MOUSE : Logitech G G305 LIGHTSPEED Wireless
HEADSET : SteelSeries Artcis Nova 1
GAMEPAD : DualSense , DualShock4 , XBOX Wireless Controller
Meslek
Avukat
İyi günler. Hazır sistem olarak aldığım bilgisayarımda aldığım günden beri (yaklaşık 6 ay) WattMan hatasını her şeyi denememe rağmen çözemedim. Artık son çareler olarak donanımlarımı da değiştirmeyi düşünüyorum bu yüzden öncelikle PSU'mu yenileyeceğim. 700W güvenilir ve sorun çıkarmayacak bir PSU önerebilir misiniz?
Sistemim: Sapphire RX 7600.
Ryzen 5 5600.
Güncel PSU'm: Xigmatek EN40711 X-Power 600W 80Plus Power Supply.

Son düzenleyen: Moderatör:
İleriye dönük olarak da 700W istiyordum. Önerdiğiniz PSU ekran kartı değiştirdiğimde yeterli kalır mı? Örneğin RX 6700XT için.

Bu 650'a 4070 Ti de takabilirsin.

Bu 650'a 4070 Ti de takabilirsin.
Pekala öneriniz için teşekkür ederim. Fiyatı biraz tuzlu ama şu lanet wattman hatasından kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacağım.

Pekala öneriniz için teşekkür ederim. Fiyatı biraz tuzlu ama şu lanet WattMan hatasından kurtulmak için ne gerekiyorsa yapacağım.

750W istersen bunu al.

750W istersen bunu al.

NZXT bütçeme daha uygun gibi fakat aklıma bir şey takıldı. Bana attığınız NZXT ürünün modelinde PA ibaresi var fakat internette ürünü araştırdığımda incelemeler hep modelinde NP ibaresi olan model için yapılmış. İkisi farklı ürün mü bir bilginiz var mı?

Son düzenleme:
NZXT bütçeme daha uygun gibi fakat aklıma bir şey takıldı. Bana attığınız ürünün modelinde PA ibaresi var fakat internette ürünü araştırdığımda incelemeler hep modelinde NP ibaresi olan model için yapılmış. İkisi farklı ürün mü bir bilginiz var mı?
@Oreki

NZXT bütçeme daha uygun gibi fakat aklıma bir şey takıldı. Bana attığınız NZXT ürünün modelinde PA ibaresi var fakat internette ürünü araştırdığımda incelemeler hep modelinde NP ibaresi olan model için yapılmış. İkisi farklı ürün mü bir bilginiz var mı?

PA ibaresi güncel olan model. İncelemelerini gördüğünüz eski seri. En bariz farklar arasında elbette daha güncel bir iç yapı ile 1-2 ufak hata düzeltmesini içeriyor. Genel performansı da daha iyi.

PA ibaresi güncel olan model. İncelemelerini gördüğünüz eski seri. En bariz farklar arasında elbette daha güncel bir iç yapı ile 1-2 ufak hata düzeltmesini içeriyor. Genel performansı da daha iyi.
İkinize de yardımlarınız için teşekkür ederim. NZXT 650W modeli sipariş veriyorum.

Geri
Yukarı