R5 5600 sıcaklık değerleri nasıl?

MistirCan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Ryzen 5 5600 kullanan, hangi model soğutucu kullanıyorsunuz? Boşta ve oyunlarda kaç derecelere çıkıyor? Özellikle Valorant. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600 değilde bir alt modeli olan Ryzen 5 5500 kullanıyorum, işlemcimi stok soğutucuyla birlikte kullanıyorum, başta sıcaklıklar aşırı fazlaydı BİOS'tan undervolt işlemci yaptım 1.5 voltta çalışan işlemcimi 1.2 volta düşürdüm boştayken 38-42 arası geziniyor oyunlarda bu zamana kadar sacede Cyverpunk 2077'de 65 dereceye kadar çıktı ama onun üstünü asla görmedi. Cyberpunk 2077 dışında ki oyunlarımda bunlar; Witcher 3, Fallout 4, Battlefield 5, Black Desert Online, Titanfall 2, World Of Tanks gibi oyunlarda 52-58 arasıydı hep sıcaklığım. Ancak yakın zamanda kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum.

Ryzen 5 5600 değil de bir alt modeli olan Ryzen 5 5500 kullanıyorum, işlemcimi stok soğutucuyla birlikte kullanıyorum, başta sıcaklıklar aşırı fazlaydı BIOS'tan undervolt işlemci yaptım 1.5 Volt'ta çalışan işlemcimi 1.2 Volta düşürdüm boştayken 38-42 arası geziniyor oyunlarda bu zamana kadar sacede cyverpunk 2077'de 65 dereceye kadar çıktı ama onun üstünü asla görmedi. Cyberpunk 2077 dışında ki oyunlarımda bunlar; Witcher 3, Fallout 4, Battlefield 5, Black Desert Online, Titanfall 2, World of Tanks gibi oyunlarda 52-58 arasıydı hep sıcaklığım. Ancak yakın zamanda kule tipi soğutucu almayı düşünüyorum.

Yani bence undervolt biraz saçma geliyor şundan dolayı yani performansı yüksek işlemci alıyorsun ve performansını düşürmek bana garip geliyor bende 5600 almayı düşünüyorum ama sıcaklık konusunda endişelerim var fazla bütçe ayıramadığım için aslında soğutucuya ona göre acaba 5600 kullanan ne kullaniyor ucuz yollu kule tipi sogutucuyla 70 derecelerde kullanıyorsa hemen alacağım zaten işlemciyi.

Yani bence undervolt biraz saçma geliyor şundan dolayı yani performansı yüksek işlemci alıyorsun ve performansını düşürmek bana garip geliyor bende 5600 almayı düşünüyorum ama sıcaklık konusunda endişelerim var fazla bütçe ayıramadığım için aslında soğutucuya ona göre acaba 5600 kullanan ne kullaniyor ucuz yollu kule tipi sogutucuyla 70 derecelerde kullanıyorsa hemen alacağım zaten işlemciyi.
Undervolt performansı düşüren bir işlem değil. Technopatta makalesi mevcut bakabilirsiniz, işlemci alması gerekenden fazla volt çekiyor bunun performansa bir etkisi yok 1.5 Volt ilede işlemci 4.6 Ghz'ye çıkabiliyor 1.2 Volt ilede manuel olarak deniyoruz. Stress testinde mavi ekran yemediğiniz sürece sorun yok. 20 gündür bu şekilde gayet stabil kullanıyorum.

Undervolt performansı düşüren bir işlem değil. Technopat'ta makalesi mevcut bakabilirsiniz, işlemci alması gerekenden fazla Volt çekiyor bunun performansa bir etkisi yok 1.5 Volt ile de işlemci 4.6 GHz'ye çıkabiliyor 1.2 Volt ile de manuel olarak deniyoruz. Stress testinde mavi ekran yemediğiniz sürece sorun yok. 20 gündür bu şekilde gayet stabil kullanıyorum.

Anladım teşekkür ederim peki soğutucu olarak ne kullanıyorsun ve kaç derece alıyorsun.

Geri
Yukarı