Çözüldü R5 5600 sistem açılış ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sgt.Revenger

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:Ryzen 5 1600
Anakart:Asus prime a320m-F
Ekran Kartı:Gtx 1650
Kasa:Darkflash skywalker
Depolama:256gb ssd
Ram:16 Gb 3000mhz
RAM
Ballistix 8 GB 3000 MHz - Apacer Nox 8 GB 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
Biostar 256 SATA SSD - WD Blue 500 GB SATA SSD
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
A320M-F
İşlemci
R5 5600
Arkadaşlar selam. Bilgisayarım durduk yere sorun çıkartmaya başladı. İlk önce System has posted in safe mode diye bir hata verdi. Onu çözdüm fakat yarım saat sonra normal bir şekilde takılırken görev çubuğu dondu ve birden Windows kilitlendi. Kapatıp açayım dedim fakat açılış ekranında kalıyor ve BIOS'a dahi giremiyorum. BIOS'a anca Windows BIOSTAR SSD'ye kurulu, onun bağlantısını sökünce girebiliyorum sorun donanımsal mı SSD ölmüş müdür? Yoksa sadece Windows mu çökmüştür? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 20240113_210912.jpg
    20240113_210912.jpg
    213 KB · Görüntüleme: 15
Çözüm
USB ile formatlayabilirsin hocam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam sorunu çözdüm.
Sorun tahmin ettiğim gibi SSD'den kaynaklı çıktı o SSD'nin bağlantısını söktüm eski bilgisayarımdada denedim orada bile mavi ekran verdi Windows'u flasha yazdırırak diğer WD blue SSD'me kurdum sorunum şimdilik çözüldü.
Hocam o ayarı bulamadım bende d.o.c.p diye bir şey var oda disabled kısmında.

Belki bellek frekansı kaldırmadı ya da güçte bir dalgalanma oldu. Bu yüzden sistem kapanıp güvenli modda başlamış.

• F1 ile BIOS'a girin.
  • Defaults deyin.
  • F10 ile kaydedip çıkın.
Sistem açılmaz ise ilk sırada Windows Boot Manager olduğundan emin olun.

Belki bellek frekansı kaldırmadı ya da güçte bir dalgalanma oldu. Bu yüzden sistem kapanıp güvenli modda başlamış.

• F1 ile BIOS'a girin.
  • Defaults deyin.

XMP 1 profili benim RAM'leri Standart profil olan XMP 2'yi seçer misin peki

• F1 ile BIOS'a girin.
  • Defaults deyin.

XMP 1 profili benim RAM'leri standart profil olan XMP 2'yi seçer misin peki.

Hocam tek profil var onu da açınca ekrana görüntü gelmiyor BIOS'u sıfırlayınca tekrar görüntü alabiliyorum anca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam sorunum sanırım SSD'den kaynaklı 2. ssdimde sorun yok ama ilkini takınca BIOS'a dahi giremiyorum o ilk SSD'yi nasıl formatlayabilirim?

Hocam sorunum sanırım SSD'den kaynaklı 2. ssdimde sorun yok ama ilkini takınca BIOS'a dahi giremiyorum o ilk SSD'yi nasıl formatlayabilirim?

USB ile formatlayabilirsin hocam

USB ile formatlayabilirsin hocam.

Hocam sorunu çözdüm.
Sorun tahmin ettiğim gibi SSD'den kaynaklı çıktı o SSD'nin bağlantısını söktüm eski bilgisayarımdada denedim orada bile mavi ekran verdi Windows'u flasha yazdırırak diğer WD blue SSD'me kurdum sorunum şimdilik çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı