R5 5600 sistemde Forza Horizon 5 takılıyor

Makaleler
12
Daha fazla  
R5 5600, RX 6700 XT kullanıyorum. 2K'da ekstrem ayarlarda FPS 75 üstü olmasına rağmen anlık takılma ve donmalar oluyor. Az önce girdim PC oyundan attı bir defa, diğerinde de oyun takıldı, tekrardan takılma gittiğinde araç kendi kendine gidiyordu.😀

PC optimizasyonu bu kadar kötü mü?

Series S'de oynarken anlık takılma oluyordu ama bu kadar can sıkıcı değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar fark olması imkansız. Dual Channel ile o kadar fark olsa single RAM kullanan kalmazdı. Performansı etkiler ama öldürmez. Senin sistemde başka bir şeyler yüzünden düşmüştür.
Asım'a sordum. CPU tabanlı oyunlarda baya etkiliyormuş, diğer oyunlarda dediğim şekilde. Bir arkadaşında Valorant'ta 200 FPS alırken dual ile 350'ye çıkmış. Valorant CPU tabanlı oyun ama. Forza öyle değil.

Sorunun single-channel'dan kaynaklandığını sanmıyorum. RAM tek kanal diye donma takılma olduğunu görmedim daha önce.

Sorunun HDD kaynaklı olduğuna %99 eminim. Forza oynayanlardan HDD'de takılma yaptığı şikayetlerini duymuştum. Özellikle yüksek hızlarda oluyormuş. Bakınız:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Texture yüklenmemedi de cabası.

arkadaşlar konuyu uzun uğraşlar sonucu çözdüm. 14 adet ryzen 5600 var 4 tanesi takılıyodu neyseki başka bir sorunla uğraşırken tesadüfen farkettim resizebar aktif edince sorun ortadan kalkıyor. oyunu zevkle oynayanabiliyorsunuz. nasıl açılacağını biliyorsunuzdur umarım bilmeyenler youtub'dan bakabilirler aktif birçok video var. resize bar nasıl açılır diye arayıp bulabilirsiniz. görselde ekledim teyit amaçlı ekran kartınızın menüsünde görünecektir. aktif olduğunu gördüğünüz an sorununuz ortadan kalkmış olacaktır.

Dosya Ekleri

• resize bar.jpg
    resize bar.jpg
    39,8 KB · Görüntüleme: 11

Yeni konular

Geri
Yukarı