R5 5600 sistemde Forza Horizon 5 takılıyor

Makaleler
12
Daha fazla  
R5 5600, RX 6700 XT kullanıyorum. 2K'da ekstrem ayarlarda FPS 75 üstü olmasına rağmen anlık takılma ve donmalar oluyor. Az önce girdim PC oyundan attı bir defa, diğerinde de oyun takıldı, tekrardan takılma gittiğinde araç kendi kendine gidiyordu.😀

PC optimizasyonu bu kadar kötü mü?

Series S'de oynarken anlık takılma oluyordu ama bu kadar can sıkıcı değildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
R5 5600, RX 6700 XT kullanıyorum. 2K'da ekstrem ayarlarda FPS 75 üstü olmasına rağmen anlık takılma ve donmalar oluyor. Az önce girdim PC oyundan attı bir defa, diğerinde de oyun takıldı, tekrardan takılma gittiğinde araç kendi kendine gidiyordu.😀

PC optimizasyonu bu kadar kötü mü?

Series S'de oynarken anlık takılma oluyordu ama bu kadar can sıkıcı değildi.

HDD üzerinde oluyor bende de oluyordu SSD'ye atınca oyunu düzelmişti.

Hocam VRAM kullanımını bir süre izleyebilir misiniz? Tabi en az bir yarım saatlik sürenin ardından olursa daha iyi olur.
VRAM yetiyor, kart 12 GB. Oyunda 10 GB harcıyor. Şu anda bir etkinliğe girdim araç kendi kendine gidiyor.

Tek kanal RAM'de buna sebep olabilir ama sorunun büyük ihtimalle HDD kaynaklı, bunda HDD'nin ne durumda olduğunun pek önemi yok, okuma hızları o çapta bir doku dosyası için yetersiz kalıyor bu da takılma yapıyor muhtemelen. Çok iyi durumda bir HDD ile dediğim gibi aynı sorunu yaşadım ben de.

Tek kanal RAM'de buna sebep olabilir
Sanmıyorum o etkilemez. Dual RAM ve tek kanal arasında 5 FPS anca fark oluyor. RAM miktarı da yeterli. 100 FPS civarı olmasına rağmen oyun takılıyor.

Geri
Yukarı