R5 5600 sistemde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege anlık ve sürekli takılma oluyor

İşletim sistemi
Windows 10

Lotototo

Hectopat
Yer
Bodrum
Daha fazla  
RAM
Apacer panther gold - DDR4 CL 16 3200 MHZ 8x2
Ekran kartı
ASUS DUAL RX 6650XT
Anakart
GB B450M H
İşlemci
5 5600
Windows 10.
Ryzen 5 5600, CPB kapalı, stok fan.
RX 6650XT (adrenalin sürümü: 22.5.1)
16 GB DDR4 3200 MHz

Sistemim doğal olarak bu oyunda asla zorlanacak bir sistem değil, anlık ve sürekli olarak takılmalar oluyor, sanki yarim saniyeden bile kısa gibi gelen takılmalar, gerçekten sinir bozucu. Oyun M.2 SSD'ye kurulu zaten sistemimde HDD yok, sorun nedir anlayamadım. Aynısı başına gelen var mı? Veya yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleme:
Hocam bir de CPB açıp dener misin? Valla ne yalan söyleyeyim ben de neredeyse her oyunda mikro takılmalara maruz kalıyorum, neden olduğunu anlamak mümkün değil. Aynı şekilde arkadaşımda da 980 Pro var onda bile mikro takılmalar devam etmekte. Canavar gibi bilgisayarlarda anlık takılmalardan kurtulamıyoruz.

Brom sistemin gayet iyi Rainbow güncelleme ile inanılmaz bugları getirmiş latency sorunları şu an herkes yaşıyor NVIDIA ayarlarından bir düzeltme çekmeye çalış veya düzenleme yamasını bekle 3 ranked attım 7-8 kere Latency'den dolayı öldüm ranked için yama bekliyorum bende :)

Birtakım şeyler denedim ama fayda etmedi uzatmamak adına direkt sonucu anlatayım.

Kendi adıma sorunu şöyle çözdüm:
-Oyunu Vulkan yerine DX12 ile çalıştırdım. (Steam'deki play butonuna tıkladıktan sonraki üstteki seçenek)
-Oyun için seçenekler > görüntü kısmında görüntü modunu tam ekrandan çerçevesize aldım. (İngilizce kullananlar için Options > Display > Display Mode > Borderless)
-Sorunun AMD sürücüleriyle alakalı olduğunu düşünüyorum, eski sistemim Ryzen 5 2600x + GTX 1060 3GB ikilisiyle uzun süre oynayıp hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
-Ayrıca: Şuanda CPB açık şekilde oynuyorum ve bilgisayarı yeni açtığımda Wattman hatası bildirimi aldığım için MSI Afterburner ve RivaTuner'ı sildim ve kayıt defterinde bu ikisiyle alakalı her şeyi sildim. AMD Adrenalin tercihlerini sıfırladım.Sürücüyle alakalı herhangi bir şey yapmadım. (Şuanda 22.5.1 versiyonu yüklü) Bunların etkisi var mıdır yok mudur bilemiyorum sorunu tekrar yaşarsam, buradan ya da yeni konu ile haber ediyor olacağım.

Hocam bir de CPB açıp dener misin? Valla ne yalan söyleyeyim ben de neredeyse her oyunda mikro takılmalara maruz kalıyorum, neden olduğunu anlamak mümkün değil. Aynı şekilde arkadaşımda da 980 Pro var onda bile mikro takılmalar devam etmekte. Canavar gibi bilgisayarlarda anlık takılmalardan kurtulamıyoruz.
Hocam arkadaşınıza ulaşma şansın var mı, DX12 + Borderless kombinasyonunu deneyebilir mi ? DC: Lotototo#2453 mesaj atabilirsiniz, çok merak ediyorum işe yarayacak mı ?

Brom sistemin gayet iyi Rainbow güncelleme ile inanılmaz bugları getirmiş latency sorunları şu an herkes yaşıyor NVIDIA ayarlarından bir düzeltme çekmeye çalış veya düzenleme yamasını bekle 3 ranked attım 7-8 kere Latency'den dolayı öldüm ranked için yama bekliyorum bende :)
Ekran kartım AMD. 🤨😅

Oyundayken görev yöneticisinden Ubisoft Webhelper'ın işlemci kullanımını kontrol edin. Absürt bir kullanım varsa Webhelperi kapatın. Oyuna girdiğinizde tekrar hesabınızı girmenizi isteyecektir. Ardından sorun düzelebilir. Oyun içi ubisoft arayüzünü kapatarak sorunun kaynağı o ise kurtulabilirsiniz.
Hocam oyun açıkken görev yöneticisini kontrol ediyorum, Ubisoft Webhelper yok, anormal bi işlemci kullanımı da yok. Fakat yine de aklımda tutarım bunu teşekkür ederim. Sanırım ben de okumuştum, Ubisoft arayüzleri sebep oluyor diye, hatta Ubisoft Connect'deki arkadaş listenizi temizleyin diyordu bir yerde.

Oyundayken görev yöneticisinden Ubisoft Webhelper'ın işlemci kullanımını kontrol edin. Absürt bir kullanım varsa Webhelperi kapatın. Oyuna girdiğinizde tekrar hesabınızı girmenizi isteyecektir. Ardından sorun düzelebilir. Oyun içi ubisoft arayüzünü kapatarak sorunun kaynağı o ise kurtulabilirsiniz.

Bu mesaj niye tekrar gitti ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı