Çözüldü R5 5600 sistemin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

neptün14

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yardımınızı ve tavsiyenizi bekliyorum Gamingen'den hazır bir sistem aldım alır almaz sistem alınınca yapışması gereken testleri yaptım. Sadece RAM testi hariç, daha sonrasında birkaç oyun indirdim Dying Light ve Forza Horizon 4 dying kight da başta herhangi bir sıkıntı olmadı ama Forza Horizon 4 oyununda 30 40 dk oynadıktan sonra oyun ekranında garip renk dalgalanmaları ekran kartında bir problem varmış gibi ama Dying Light'ta başta bir şey fark etmedim tekrardan oynadığımda belli sürelerde belli yerlerde parlamalar oldu. Tabii onları yakalayamadım ama Forza'daki durumun görüntülerini ekliyorum. Bu görüntüye bakarak herhangi bir donanım bozuk mudur yoksa başka bir şey mi vardır. Yani okuduğum konulara göre bir de sürekli kasadan sanki sinek vızıltısı gibi sürekli bir bir çınlama sesi geliyor ama bu konuya yüksek ekran kartlarında oluyor diyorlar ama çok rahatsız edici bir ses çözümü yokmuş bu bir yeknik rpoblem değil mi? Gaming.Gen.TR'e mail attım dün ama hala dönüş sağlamadılar eğer bir sıkıntı var ise nasıl iade ederim? Ya da bu olayı nasıl çözerim desteğinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Sistem 29.04.2023 tarihinde bana teslim edildi.

• AMD 5 5600.
  • ASUS Prime B550 M-K
  • ASUS AMD Radeon RX 6700 XT 12 GB.
  • Corsair 3200 MHz 2x8 GB RAM.
  • Kingston 1 TB SSD.
  • FSP 650W 80 p powersup.
  • ASUS VP249 LCD 144 Hz monitör.

Dosya Ekleri

• 4E6F0975-8908-44FB-8604-ADADFCDA67DA.png
    4E6F0975-8908-44FB-8604-ADADFCDA67DA.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 48
  • 27CC8906-7804-4512-AD46-BF8DEAD4A8F0.png
    27CC8906-7804-4512-AD46-BF8DEAD4A8F0.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 57
  • DC0DC667-DAB3-4EB7-AFEC-C5C08DA3DBF9.png
    DC0DC667-DAB3-4EB7-AFEC-C5C08DA3DBF9.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diskini ikiye böl, oyun kütüphaneni formatlamayacağın diğer bölüme taşı.
İlk bölüme format çakıp kurulumdan sonra kütüphaneni sisteme tanıtabilirsin, oyunları indirmek zorunda kalmazsın tekrar.

Teşekkürler.

Arkadaşlar konuyu hortlatıyor gibi olacağım ama maalesef bazı oyunları indirip test etmem uzun sürdü. Bu sorundan sonra God of War ve RDR2 oyunlarını indirdim ve test ettim. Yaklaşık iki oyunda da 3 4 saatlik bir oynama sürem oldu ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım Forza Horizon için SE bu sorun hala devam etmekteydi biraz daha araştırdığımda ise son sürücü güncelleştirmesinden sonra bazı AMD ekran kartı kullanıcıları Fortune İslanda bu hatayla karşılaştıklarını yağmurlu ve yıldırımlı hava bu hatayı aldıklarını okudum. Ana karada 2 saat kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım. Büyük ihtimal ile yazılımsal bir hata şimdilik ekran kartında ya da sistemde bir hata olmadığı kanaatindeyim.

Yardımlarınız için teşekkürler.
0 değil ama bende 900'e kadar düştü.
Kullanan bir şeyler vardır belki. Normalde düşüyor. Canlı wallpaper gibi şeyler etkiliyor. Arkadaşının sorununun donanımsal olduğunu düşünüyorum. RDR2 gibi bir oyunda test etme şansı varsa çok güzel olur.

gpuz.gif

Kullanan bir şeyler vardır belki. Normalde düşüyor. Canlı wallpaper gibi şeyler etkiliyor. Arkadaşının sorununun donanımsal olduğunu düşünüyorum. RDR2 gibi bir oyunda test etme şansı varsa çok güzel olur.

Eki Görüntüle 1764199
Katılıyorum, mümkünse 3DMark testi yapabilir ya da yeni bir driver ile deneyebilir. Biraz araştırdığımda yazılımsal olabileceğini okudum ama bilemeyiz.

Uygulamayı silip tekrar yüklemeyi denedim ama böyle bir hata alıyorum şimdide yarın bi format atıp tekrar deneyeceğim umarım yazılımsal bir hatadır da formattan sonra düzelir.

Format atıp tekrar bi kurulum yapmaya karar verdim tabi internet hızım çöp olduğu için tekrardan oyunları indirip denemem gerekecek.
Bu da işe yaramaz ise aynı sıkıntıyla karşılaşırsam teknik servisle uğraşmak istemiyorum iade yolları arıycam. Umarım firma çok sıkıntı çıkarmaz.
Bu arada AMD ye bir şans veriyim dedim de şans mıdır kadar midir artık ne denirse patladım 3 gündür psikolojim bozuldu.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    551,2 KB · Görüntüleme: 16
İlk bölüme format çakıp kurulumdan sonra kütüphaneni sisteme tanıtabilirsin, oyunları indirmek zorunda kalmazsın tekrar.

Teşekkürler.

Arkadaşlar konuyu hortlatıyor gibi olacağım ama maalesef bazı oyunları indirip test etmem uzun sürdü. Bu sorundan sonra God of War ve RDR2 oyunlarını indirdim ve test ettim. Yaklaşık iki oyunda da 3 4 saatlik bir oynama sürem oldu ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım Forza Horizon için SE bu sorun hala devam etmekteydi biraz daha araştırdığımda ise son sürücü güncelleştirmesinden sonra bazı AMD ekran kartı kullanıcıları Fortune İslanda bu hatayla karşılaştıklarını yağmurlu ve yıldırımlı hava bu hatayı aldıklarını okudum. Ana karada 2 saat kadar böyle bir şeyle karşılaşmadım. Büyük ihtimal ile yazılımsal bir hata şimdilik ekran kartında ya da sistemde bir hata olmadığı kanaatindeyim.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı