R5 5600 sıvı soğutma ile 90 derece

Hocam işlemcide overclock yoksa 65 watt işlemci icin o sıcaklıklar çok yüksek. Sıvı soğutmada fanlar düzgün şekilde dönüyor ve hava radyatörün içinden geçiyorsa pompa arızalı olabilir. Yani su sirkülasyonu olmuyordur.

İade sürecini başlattım. SE 224 XTS alacağım. Silikon kalitesi cidden önemli sanırım. Adan Z ye aynı sistemi kullanıyoruz arkadaş ile. LoL oynarken stok soğutucu ile o 70 ben de stok soğutucu ile 80 alıyorum. Cidden akıl almaz bir fark.
Frekans değerleri, ortam koşulları, kasa vs. gibi bir sürü etken var. Hepsini karşılaştırıp ona göre tartın. Ayrıca sizdeki durum fazla anormal. Bu silikon kalitesinden olmaz.

Sıvı soğutmanın altındaki etiketi söktünüz mü ve termal macun sürdünüz mü? Sıvı soğutma sıvısı soğutmanın içinde mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elbette normal değil. 65 Watt TDP değeri olan bir işlemci sivi soğutma ile boşta 30 yükte 50 dereceyi geçmez. 5800X kullanıyorum overclocklu bir şekilde senin değerleri hiç görmedim. Muhtemelen bir yerde yanlışlık yapmışsın. Voltajı 1.2 Volta düşür eğer otomatikte biraktiysan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tahminim sıvı soğutmanın takılma yönü yanlış takılmış bir kaç yerde bu sorunu görmüştüm yanlış yönde takılan fan yüksek ısı değerlerine çıkartmaya yol açıyor olabilir haberiniz olsun diye söyledim.

Benim tahminim sıvı soğutmanın takılma yönü yanlış takılmış birkaç yerde bu sorunu görmüştüm yanlış yönde takılan fan yüksek sıcaklık değerlerine çıkartmaya yol açıyor olabilir haberiniz olsun diye söyledim.

Her yönde her türlü denedim. 3-4 kere baştan montaj yaptım maalesef sorun çözülmedi. İadeye gönderdim bakalım sonuç bekliyorum. İade edip 224 XTS alacağım.

Geri
Yukarı