R5 5600 soğutucu tavsiyesi

800 TL. Önceliklerim; sessiz, orta boyutlu ve mümkünse siyah. Bir de Türkiye satışlı olsa iyi olur şuan soğutucu yok bilgisayarda.

SE 214 XT alabilirsin, tasarım olarak aynı SE 224 XT ile.

Hocam dediğim gibi performansları aynı ise PR2 alma taraftarıyım. Çünkü fiyat/performans değil sessizlik/performans tek amacım.

Sessiz bir fan al tak üzerine? Fan zaten soğutucuya bağlı gelmiyor, kutudan ayrı ayrı çıkıyorlar ikisinde de sen takıyorsun. 224-XT'den çıkan fanı da satarsın.

SE 214 XT alabilirsin, tasarım olarak aynı SE 224 XT ile.
224XT siyah olduğu için daha çok hoşuma gitti.
Sessiz bir fan al tak üzerine? Fan zaten soğutucuya bağlı gelmiyor, kutudan ayrı ayrı çıkıyorlar ikisinde de sen takıyorsun. 224-XT'den çıkan fanı da satarsın.
Arctic P12 + 224 XT PR2 fiyatına geliyor.

224XT siyah olduğu için daha çok hoşuma gitti.

214 XT'nin LED'lerini kapatırsınız yine siyah olur, veya ARGB kablosunu takmazsınız biter gider.

Ha bloğu için yapılacak bir şey yok, ama sırf siyahlık için para vermeyin derim.

Detaylı bilgim yok hocam, araştırmak lazım.
Böyle bir konu buldum. Fanları dışında aynılar gibi gözüküyor.

214 XT'nin LED'lerini kapatırsınız yine siyah olur, veya ARB kablosunu takmazsınız biter gider.

Ha bloğu için yapılacak bir şey yok, ama sırf siyahlık için para vermeyin derim.
Hocam parasında değilim şuan ve çok takıntılıyım.
PR2'den de serin ve sessiz oluyor. Demeye çalıştığım buydu.
Anladım tamamdır hocam. Soğutucu bu, fan ise bu o zaman doğru mudur? (Amazondan bilerek almak istiyorum ve Arctic P12 yurt içinde daha ucuza yok mecbur bun alıcam.)

@imgenius siz bayağı takmışsınız sessizliğe, düşük RPM'lerde sessiz olur zaten. Yüksek devirlere çıkarmadığınız sürece bir problem yok.

İsterseniz Mugen 5 veya Ninja 5 alın, sessizlik için yapılmış soğutucular bunlar. Veya Be Quiet, Noctua gibi markaların sessiz soğutucularından ilerleyin. Shadow Rock 3 var mesela, SE 224 XT'nin daha sessizi.

@imgenius siz bayağı takmışsınız sessizliğe, düşük RPM'lerde sessiz olur zaten. Yüksek devirlere çıkarmadığınız sürece bir problem yok.

İsterseniz Mugen 5 veya Ninja 5 alın, sessizlik için yapılmış soğutucular bunlar. Veya Be Quiet, Noctua gibi markaların sessiz soğutucularından ilerleyin. Shadow Rock 3 var mesela, SE 224 XT'nin daha sessizi.
SE 224XT + P12 duosu tatmin eder mi beni yoksa yerine Shadow Rock 3 alsam daha mı iyidir?

Geri
Yukarı