R5 5600 stok fan ile kullanılırsa sıkıntı olur mu?

Cronus.xy

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
10-15 gün boyunca, soğutmasız olarak sadece stok fan ile kullanmak zorundayım çünkü şu anda bütçem yok. 10-15 gün boyunca stok fan ile kullansam sıkıntı olur mu? Fazla ısınır mı? Oynayacağım en ağır oyun Valorant ile CS2. Belki Battlefield 1.

Olmaz, UV de yaparsan hep stok fan ile de kullanabilirsin.

@eyupensar98 BF 2042 testi de yaptım da orada Afterburner açamadım, Core Temp de SS de görünmüyor. Onda 65-66 derece üstüne çıkmıyor. CPU kullanımı %80leri görüyor ve GPU kullanımı %80'lere kadar düşüyor. Ben bu tarz oyunlarda 5600'le bile RX6600'den tam performans alamazken 5500 ile 6600XT daha da kötü sonuç verir. %100 yükte işlemcinin içinden geçen testte 75 üzeri çıkmıyor.

Eki Görüntüle 2079199

Eki Görüntüle 2079209

Eki Görüntüle 2079205

Eki Görüntüle 2079206

@xDraco buyur, açıklamanı bekliyorum.

10-15 gün boyunca, soğutmasız olarak sadece stok fan ile kullanmak zorundayım çünkü şu anda bütçem yok. 10-15 gün boyunca stok fan ile kullansam sıkıntı olur mu? Fazla ısınır mı? Oynayacağım en ağır oyun Valorant ile CS2. belki Battlefield 1.

Isınmaz stok fan kullanıyorum fanı değiştirmeye de gerek duymuyorum şu anda.

Sıkıntı olmaz. Bu işlemciler 90-100 derecelerde çalışmak için tasarlanıyor 5600 ise stok fan ile maksimum 80-85 dereceleri görüyor. Fan sesi rahatsız etmediği sürece kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir şey olmaz. İşlemciyi çok zorlayan işlerde veya oyunlarda sıcaklık artışı ve gürültü sorunu yaşarsınız. Yorumdakilerin aksine agresif çalışan AMD işlemcilerin stok fanla kullanılmasını kendi açımdan çok doğru bulmuyorum. 90 ve üzeri dereceler kısa zaman içinde bir sorun teşkil etmeyebilir ama uzun kullanım sonrasında sorun çıkarma olasılığı artacaktır. Eğer her sene işlemci değiştirmiyorsanız kısa zaman içinde kule tipi bir soğutucu alıp keyfinize bakın derim.

Bir şey olmaz. İşlemciyi çok zorlayan işlerde veya oyunlarda sıcaklık artışı ve gürültü sorunu yaşarsınız. Yorumdakilerin aksine agresif çalışan AMD işlemcilerin stok fanla kullanılmasını kendi açımdan çok doğru bulmuyorum. 90 ve üzeri dereceler kısa zaman içinde bir sorun teşkil etmeyebilir ama uzun kullanım sonrasında sorun çıkarma olasılığı artacaktır. Kısa zaman içinde kule tipi bir soğutucu alıp keyfinize bakın derim.
Dediğim gibi, maksimum 15 gün kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı