Ryzen 5 5600 stok fan ile yeterli olur mu?

ulaslan0

Hectopat
Merhaba. Ryzen 5 1600 kullanıyorum ve artık oldukça yetersiz kalıyor. Ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum. Bilgisayarda çok ağır işlemler yapmıyorum, fazla oyun oynamıyorum. Hazır havalar da soğudu, normal kullanım için bu işlemci stok fan ile yeterli olur mu? en azından şimdilik soğutucu masrafı yapmak istemiyorum.

Corsair Carbide Spec Delta kasa kullanıyorum.

Sogutucuya sonradan para verecegine destegi biten AM4 soketi LGA1700 olarak degistirip 12400F oneririm, stok fan yetıyor ona.

Ama para yetmezse 5600 alip CPB kapatip, frekans dusurup, dengeli moda alip kullanmayi deneyebilirsin.

Sogutucuya sonradan para verecegine destegi biten AM4 soketi LGA1700 olarak degistirip 12400F oneririm, stok fan yetıyor ona.

Ama para yetmezse 5600 alip CPB kapatip, frekans dusurup, dengeli moda alip kullanmayi deneyebilirsin.
Intele geçmek düşündüğüm bir şey değil. R5 5600 oldukça uygun görünüyor. Ama siz default ayarlar ve stok fanla kullanmayı tavsiye etmiyor musunuz yani?

Intel'e geçmek düşündüğüm bir şey değil. R5 5600 oldukça uygun görünüyor. Ama siz default ayarlar ve stok fanla kullanmayı tavsiye etmiyor musunuz yani?

Zaten sicaklik arttiginda kendisi frekans dusurur ama CPB kapatip, dengeli mod acik kullanirsan; daha stabil olur.

R5 5600 uygun gozukuyor ama AM4 soketye tikanip kalmak da uygun gozukmuyor, tabii sizin AM4 anakart oldugundan pek de şey degil bu konu.

Sonradan 224 XTS alabilirsiniz.

Kasaniz mesh mi? O da onemli.

Zaten sicaklik arttiginda kendisi frekans dusurur ama CPB kapatip, dengeli mod acik kullanirsan; daha stabil olur.

R5 5600 uygun gozukuyor ama AM4 soketye tikanip kalmak da uygun gozukmuyor, tabii sizin AM4 anakart oldugundan pek de şey degil bu konu.

Sonradan 224 XTS alabilirsiniz.

Kasaniz mesh mi? O da onemli.
Kasamın ön tarafı yarı mesh. Ön tarafın alt ve üstünde mesh kısımlar var. Kasanın üstü tamamen mesh.

Geri
Yukarı