R5 5600 stok soğutucu yeterli midir?

Ben işlemciyi yeni aldım fakat şu an soğutucu alamam 1-2 ay stok kullansam herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Ben işlemciyi yeni aldım fakat şu an soğutucu alamam 1-2 ay stok kullansam herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Yaratmaz. Eğer CPB (Core Performance Boost) açıkken çok ısınırsa kapatır öyle kullanırsın.

Undervolt yaptığım halde 85 demek istedim. No.

5600X değilse kullandığınız değer overclocklu zaten undervolt yapmak pek fark etmiyor o yüzden. Stok ayarlarda stres testinde 4.0GHz de çalışıyor ortalama ve 76 derece gördüm maksimum o da yeterli bir sıcaklık oyunlarda 70 üzeri görmesi zor muhtmelen.

5600 4.7GHz'ye stok olarak çıkmıyor zaten. En fazla 4.4GHz o da yüke binince düşüyor stok ayarlarda.

Ben hiç voltaj ayarı yapmadan 4.6'da kullanıyorum stok soğutucu ile 75-76 derecelerde seyrediyor. CPB açık ve AMD Radeon Software'deki işlemci OC ayarıyla +200 GHz ekleniyor.

Ben hiç voltaj ayarı yapmadan 4.6'da kullanıyorum stok soğutucu ile 75-76 derecelerde seyrediyor. CPB açık ve AMD Radeon Software'deki işlemci OC ayarıyla +200 GHz ekleniyor.
İşte oc ayarı onu yapmış otomatik yapıyor o. Stok ayarlarda 5600 çok yüksek frekanslara çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı