R5 5600 undervolt ayarlarınız nasıl?

Makaleler
12
Daha fazla  
Silikon kalitesine göre herkeste aynı değerler olmuyor elbette. Yine de denemek için UV yapanlar varsa değerlerinizi söylerseniz iyi olur. ASUS anakart kullanıyorum, ASUS değerleri daha önemli benim için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki değerler benim sistemimde olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Advanced'de AMD overclocking - PBO - curve optimizer. Hazır girmişken Max CPU Boost clock OverDrive'ı +200 yapabilirsiniz oyunlarda falan iyi performans sağlar.

Curve Optimizer'da negatif değer verceksiniz Max CPU Boost pozitif.

Ne kadar direk soğutucu öneriyor olsamda, soğutucu almadan önce kullandığım en iyi ayar 5600 için :

Biostan voltajı 1100 mv
Frekansı 4450 yapın.

Bu arada Windows denetim masasında pil ayarlarından en yüksek performansa alın ve işlemci kullanımını en düşük ve yüksekte %100 çekin.

@CS Relboron Asus anakart mı bu? Cihaz TV'nin rehberine bakıp yapıyordum da orada voltaj tek var. Frekansa falan karışmıyordu.

Soğutucu almayı düşünüyorum zaten de. Oyun performansını çok etkiledi mi? Testlere baktığımda az etkliyor.
Evet asus anakart. Voltajı indirip frekansı otoda bırakırsanız performans düşer fakat verdiğim değerlerle en iyi ayarı yakalarsınız.

@CS Relboron Stokta 90 derece bile görüyorum ben. Genel olarak o değerlere çıkıyor stokla. Elindeki soğutucuyla kaç gördün? Almayı düşündüğüm bir model. Performax Perfan 120H ile aynı diyorlar da sendekinin hava akımı daha iyi kağıt üzerinde. Sesi nasıl bir de stoğa göre?

Yeni konular

Geri
Yukarı