R5 5600 undervolt ayarlarınız nasıl?

Abimin işlemcisinde 1.20V'da 4.6 GHZ görmeyi tek denemede başardım. Prime 95 testi yapmadım ancak Aida 64 ve Cinebench'den sorunsuzca geçiyor. 4.2 GHZ, 1.28V'da zar zor durabilen Ryzen 5 3600'üme göre devasa bir silikon kalitesi farkı var. Snowman T6 soğutucu kullanıyor, yük altında 60 derece üstü görmedi.

@CS Relboron Stokta 90 derece bile görüyorum ben. Genel olarak o değerlere çıkıyor stokla. Elindeki soğutucuyla kaç gördün? Almayı düşündüğüm bir model. Performax Perfan 120H ile aynı diyorlar da sendekinin hava akımı daha iyi kağıt üzerinde. Sesi nasıl bir de stoğa göre?
Kasanın hava akışı kötüdür ozaman, macunda yenileyin. Ben stokla 77 78 üstüne çıkmıyordum herhangi bir undervolt yapmasam bile. 3 saat kadar süre hiç çıkmadan Triple AAA oyun oynarken ki değerlerim bunlar. Performax Perfan 120H , ID-Cooling 214 XT nin aynısı etiket farkları var o kadar. Ben bir üst modeli olan 224 XT yi kullanıyorum ama 1-2 derece oynuyor aralarında mevcut testlerde. Çok sessiz ve güzel soğutma sağlıyor, şuan hiç bir undervolt olmadan stok ayarlarda boşta 30-35, yük altında 60-65 arasıyım.

Kasanın hava akışı kötüdür ozaman, macunda yenileyin. Ben stokla 77 78 üstüne çıkmıyordum herhangi bir undervolt yapmasam bile.
Kasam küçük onun etkisi var zaten ama hava akışı iyi olan kasalarda bu işlemci stokla bu değerlere çıkıyor Youtube'da videoları var.

Performax Perfan 120H , ID-Cooling 214 XT nin aynısı etiket farkları var o kadar.
Öyle duydum ama teknik özelliklerde 214XT 68 CFM, Performax 56 CFM hava akımı sağlıyor. Ses seviyesi olarak da ID Cooling biraz daha sessiz.

Kasam küçük onun etkisi var zaten ama hava akışı iyi olan kasalarda bu işlemci stokla bu değerlere çıkıyor Youtube'da videoları var.

Öyle duydum ama teknik özelliklerde 214XT 68 CFM, Performax 56 CFM hava akımı sağlıyor. Ses seviyesi olarak da ID Cooling biraz daha sessiz.
Dediğim gibi ben her zaman ID cooling taraftarıyım, performaxı daha önceki tavsiyelerde görmüştüm ve araştırdığımda aynı ürün olduğunu gördüm fakat deneyim etmedim. Rakamsal olarak belirttiğiniz değerlerde ikisinden birinde yanlışlık yapılmış olabilir bilemiyorum.Bütçesi kısıtlı olanlar için performaxı öneriyorum fakat 50-60 lira fark var aralarında ID Cooling varken performaxı almam.

Hocam bunu alabilirsin ben gayet memnunum.

Geri
Yukarı