R5 5600 ve 6750XT sistem FIFA 24 kasıyor

UmtqnR

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda tüm oyunları 2K çözünürlükte sorunsuz oynamama ragmen FIFA 24 stabil degil. Sürekli drop yiyorum oyun içinde lag mevcut. Monitörüm 170Hz fakat 120Hz üzerine çıkamıyorum. Çıksa da sürekli drop yiyor zaten. İşlemci kullanımı vs. her şey normal. Ekran kartım güncel, AMD Software'den ekstra ayar yapmam gerekiyor galiba. Ne yaptıysam internetttekileri çözüm bulamadım.

• Ryzen 5 5600.
  • 16 RAM.
  • 6750XT.
  • 1 TB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımda tüm oyunları 2K çözünürlükte sorunsuz oynamama ragmen FIFA 24 stabil degil. Sürekli drop yiyorum oyun içinde lag mevcut. Monitörüm 170Hz fakat 120Hz üzerine çıkamıyorum. Çıksa da sürekli drop yiyor zaten. İşlemci kullanımı vs. her şey normal. Ekran kartım güncel, AMD Software'den ekstra ayar yapmam gerekiyor galiba. Ne yaptıysam internetttekileri çözüm bulamadım.

• Ryzen 5 5600.
  • 16 RAM.
  • 6750XT.
  • 1 TB SSD.

Hocam FIFA'nın optimizasyonu berbat normal yani.

• Ryzen 5 5600.
  • 16 RAM.
  • 6750XT.
  • 1 TB SSD.
Oyun içi ayarların ne şekilde, SS atar mısın?

• Ryzen 5 5600.
  • 16 RAM.
  • 6750XT.
  • 1 TB SSD.

Hocam oyun FIFA yapacak bir şey yok 23 ve 24 optimizasyonu kötü değil berbat değil bence (direk yok)
Mesela bende FIFA 23 kasmıyorken fifa 24 de korner ve frikikler işkence gibiydi.

Oyun içi ayarların ne şekilde, SS atar mısın?
Farkli bir cok sey denememe ragmen duzelmedi forumda boyle duzeldigini soyleyen ayarlar mevcuttu uyguladim ancak drop yiyorum lag vs zaten akici degil kornerlerde falan fps rezil durumda

Dosya Ekleri

• IMG_2040.jpeg
    IMG_2040.jpeg
    93,4 KB · Görüntüleme: 16
Farkli bir cok sey denememe ragmen duzelmedi forumda boyle duzeldigini soyleyen ayarlar mevcuttu uyguladim ancak drop yiyorum lag vs zaten akici degil kornerlerde falan fps rezil durumda
Kenarsız Pencere'yi Tam Ekran yap.
Yenileme Hızı 120 Hz
Dikey Senkronizasyon kapat
Telli Saç ayarı buglu, kapat.
Son 3 ayarı da ayarlarsın.

Sorun malesef devam ediyor hava toplarında falan fps 100 lere kadar düşüyor oyun 130 140 fpsleri geçmiyor 130 fpslerden 100 lere drop girince kasmış oluyor optimazsyon özürlüsü tamamen oynamıyacaz yapacak bişey yok

Sorun maalesef devam ediyor hava toplarında falan FPS 100'lere kadar düşüyor oyun 130 140 FPS'leri geçmiyor 130 FPS'lerden 100'lere drop girince kasmış oluyor optimazsyon özürlüsü tamamen oynamıyacaz yapacak bir şey yok.

Hocam bir taktik daha var.
Bekleyin atacağım aklıma geldi.

Hocam sadece bu dosyayı silin sonra oyuna girin görüntü ayarlarını tekrar yapın düzelebilir.

Dosya Ekleri

• sorun31.png
    sorun31.png
    7,5 KB · Görüntüleme: 7
Hocam bir taktik daha var.
Bekleyin atacağım aklıma geldi.

Hocam sadece bu dosyayı silin sonra oyuna girin görüntü ayarlarını tekrar yapın düzelebilir.
Cevap verdiginiz için teşekkür ederim denedim ancak sorun yine aynı bunu yapınca ayarlar dediginiz gibi 0 lanıyor fps 60 a sabitleniyor ama monitörüm 170 hz 60fpsde oyunta aşırı şekilde lag oluyor 120 fps üzerine çıkaramadım zaten 144 e alınca bile 120 yi geçmiyor ara ara 130 ları görüyor ondada ani droplar oyun keyfini mafediyor amd nin içerisinden gpu hızaşırtma yaptım bir tık iyileşme oldu ancak yine kasmalar mevcut oynanmaz bu oyun

Cevap verdiginiz için teşekkür ederim denedim ancak sorun yine aynı bunu yapınca ayarlar dediginiz gibi 0 lanıyor FPS 60'a sabitleniyor ama monitörüm 170 Hz 60FPS'de oyunta aşırı şekilde lag oluyor 120 FPS üzerine çıkaramadım zaten 144'e alınca bile 120'yi geçmiyor ara ara 130ları görüyor onda da ani droplar oyun keyfini mafediyor AMD'nin içerisinden GPU hızaşırtma yaptım bir tık iyileşme oldu ancak yine kasmalar mevcut oynanmaz bu oyun.

Optimizasyon düzelene kadar -bence düzelmeyecek- mecbur böyle oynayacaksınız hocam.

Geri
Yukarı