Çözüldü R5 5600 ve B450M-A Pro Max Görüntü Vermiyor

• Konuyu başlatan lw0dx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 55
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lw0dx

Hectopat
Anakart modelim MSI B450M-A PRO MAX, uyumluluk listesinde 5600'ü desteklediğini gösteriyor fakat bilgisayara güç gelmesine, ekran kartının ışıkları fanları yanmasına, bilgisayardaki tüm fanlar dönmesine, klavyeye ışık gelmesine yani bilgisayara genel olarak güç gelmesine rağmen ekrana görüntü gelmiyor. BIOS'u son sürüme güncelleyip denedim, BIOS'u önerilen sürüme güncelleyip denedim. Kısacası BIOS güncellemelerini ayarlayıp denedim yine de görüntü gelmiyor. Şu anki işlemcim 3200G bilgisayar sorunsuz çalışıyor fakat 5600 ile görüntü alamıyorum. PSU Hyper500W. İlla yeni anakart alma masrafına girmem mi gerekiyor? Bu sorunu nasıl çözerim? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. RAM, ekran kartı, işlemci dahil hepsinin pinlerini temizleyip tertemiz yerlerine oturttum. Anakartı uzun süredir kullandığım için böyle bir şey denedim ve çalıştı. BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra update attım tekrar taktım, üstüne kasayı zamanında taşıdığım için kasada biraz esneklik olduğunu farkedip tüm parçaları sertçe bastırarak taktım ve çalıştırdım. Yardımcı olan, olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.
BIOS pilini çıkar, 30 saniye boyunca bekle ve güç düğmesine basıp 5 saniye basılı tut. Sonra BIOS pilini tak ve tekrar çalıştır. BIOS içerisindeki yanlış bir ayardan kaynaklanıyor da olabilir.
BIOS pilini çıkartıp yaklaşık 5 dakika falan da bekledim hatta BIOS'u güncelleyip 3200g ile ayarları varsayılana çekip 5600'ü taktım yine görüntü alamadım.

Dostum aynı anaksrta sahibim, işlemcim de 5600. Sadece bios güncellemesi atman gerekiyor o kadar. Ondan sonra tüm 5000 serisi işlemcileri kullanabilirsin.
Hangi BIOS sürümünü kullanıyorsunuz? Hem 7C52v3G sürümünde hem 7C52v3E sürümünde denedim ama ikisinde de görüntü alamadım.

Anakart modelim MSI B450M-A Pro Max, uyumluluk listesinde 5600'ü desteklediğini gösteriyor fakat bilgisayara güç gelmesine, ekran kartının ışıkları fanları yanmasına, bilgisayardaki tüm fanlar dönmesine, klavyeye ışık gelmesine yani bilgisayara genel olarak güç gelmesine rağmen ekrana görüntü gelmiyor. BIOS'u son sürüme güncelleyip denedim, BIOS'u önerilen sürüme güncelleyip denedim. Kısacası BIOS güncellemelerini ayarlayıp denedim yine de görüntü gelmiyor. Şu anki işlemcim 3200G bilgisayar sorunsuz çalışıyor fakat 5600 ile görüntü alamıyorum. PSU Hyper500W. İlla yeni anakart alma masrafına girmem mi gerekiyor? Bu sorunu nasıl çözerim? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Acaba HDMI DP kablosunu anakartamı taktın yoksa ekran kartına mı?

BIOS pilini çıkartıp yaklaşık 5 dakika falan da bekledim hatta BIOS'u güncelleyip 3200g ile ayarları varsayılana çekip 5600'ü taktım yine görüntü alamadım.

Hangi BIOS sürümünü kullanıyorsunuz? Hem 7C52v3G sürümünde hem 7C52v3E sürümünde denedim ama ikisinde de görüntü alamadım.
Şuan yoldayım gider gitmez bakıp bilgisini vereyim sana.

O halde sistem yüklü ise eski işlemcinizi takarak ekran kartının driverlarını DDU ile kaldırmanızı, sonrasında tekrar denemenizi rica edeceğim. Ben B550 anakarta R5 3600 takmıştım, 5600 alınca aynı sorunu yaşadım. Debug LED olduğu için VGA kaynaklı olduğunu bilip onun üzerine yoğunlaştım ve önerdiğim şekilde sorunu çözdüm. AMD o kadar garip yazılımlar üretiyor ki, ne alaka dediğin şey ile alakalı sorunlar yaşayabiliyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı