Çözüldü R5 5600 ve B450M-A Pro Max Görüntü Vermiyor

• Konuyu başlatan lw0dx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 55
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lw0dx

Hectopat
Anakart modelim MSI B450M-A PRO MAX, uyumluluk listesinde 5600'ü desteklediğini gösteriyor fakat bilgisayara güç gelmesine, ekran kartının ışıkları fanları yanmasına, bilgisayardaki tüm fanlar dönmesine, klavyeye ışık gelmesine yani bilgisayara genel olarak güç gelmesine rağmen ekrana görüntü gelmiyor. BIOS'u son sürüme güncelleyip denedim, BIOS'u önerilen sürüme güncelleyip denedim. Kısacası BIOS güncellemelerini ayarlayıp denedim yine de görüntü gelmiyor. Şu anki işlemcim 3200G bilgisayar sorunsuz çalışıyor fakat 5600 ile görüntü alamıyorum. PSU Hyper500W. İlla yeni anakart alma masrafına girmem mi gerekiyor? Bu sorunu nasıl çözerim? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm. RAM, ekran kartı, işlemci dahil hepsinin pinlerini temizleyip tertemiz yerlerine oturttum. Anakartı uzun süredir kullandığım için böyle bir şey denedim ve çalıştı. BIOS ayarlarını sıfırladıktan sonra update attım tekrar taktım, üstüne kasayı zamanında taşıdığım için kasada biraz esneklik olduğunu farkedip tüm parçaları sertçe bastırarak taktım ve çalıştırdım. Yardımcı olan, olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. İyi forumlar.
Yine olmazsa BIOS'un ilk 5000 serisine destek verdiği versiyonu yüklemeyi dene. Yüklerken RAM ve işlemciyi çıkararak Flashback düğmesinden yap.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu arada yakından baktım da; senin anakartın da 24 pin güç bağlantısının yanında Debug LED mevcut. Hangi aşamada kalıyorsun bir bakabilir misin? Işıklar hangi sırayla yanıp sönüyor ve hangileri sabit yanık kalıyor?

Evet, ledlerin yanma sırası ve nerede sabit kaldığı önemli.
24 pinin yanında anakart üzerinde led yanacak hocam doğru muyum?

3 kere 5600 ile açtım hocam ne görüntü geliyor ne de 24 pinin yaninda led yanıyor. Anakartım B450M-A Pro Max hocam bu arada B450-A Pro Max değil.

@Barış ÖZER

Son düzenleme:
1024.png

İşaretlediğim kısımda ışıklar yanıyor olmalı, ben mi yanlış gördüm bu anakartta LED var?

Geri
Yukarı