R5 5600 ve RX 5500XT uyumlu PCIe 4.0 destekli anakart önerisi

th3m4r1n3

Kilopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450m s2h
Amd Ryzen 5 5600
Patriot 8x2 16gb ram
RX 550 2gb
FPS 550W PSU
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Son zamanlarda PCI-e 4.0 ve 3.0 kafama takılmaya başladı. Bilgisayar hızı ve performans olarak fark olduğu söyleniyor. Kullandığım kart 4.0 işlemcimde 4.0 ve bir anakart alacağım. Şimdi SSD de 4.0 özelliğini kullanabileceğim, tüm donanımları 4.0 kullanabileceğim uygun fiyatlı anakart önerir misiniz? Ryzen 5 5600 işlemci ve RX 5500XT ekran kartım mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şu anakartı aldım. Epey araştırmıştım alırken.

Tavsiye ederim. Gaming X V2 modeline göre audio ve ethernet artısı var. Ek olarak VRM soğutma konusunda Gaming X V2 modeline göre daha iyi.

Ama bütçeniz kısıtlıysa Gaming X V2 de alabilirsiniz. Her iki anakart da üzmez.

Herkese merhaba. Son zamanlarda PCI-e 4.0 ve 3.0 kafama takılmaya başladı. Bilgisayar hızı ve performans olarak fark olduğu söyleniyor. Kullandığım kart 4.0 işlemcimde 4.0 ve bir anakart alacağım. Şimdi SSD de 4.0 özelliğini kullanabileceğim, tüm donanımları 4.0 kullanabileceğim uygun fiyatlı anakart önerir misiniz? Ryzen 5 5600 işlemci ve RX 5500XT ekran kartım mevcut.
Wifi ve bluetooth olması şart mı ?

Wi-Fi ve Bluetooth olması şart mı?

Yok öyle fantezilerim yok hocam ya.

Nays kartla 1935TL'ye geliyor. İsteklerinizin tümünü karşılıyor. İşlemciniz için fazlasıyla yeterli bir anakart, böyle bir sistemle daha üst düzey bir anakart almanın mantığı yok. Bütçe artıyorsa soğutucu yükseltmesi yapabilirsiniz.

Gigabyte B550M-DS3H AMD B550 4400 MHz (OC) DDR4 Soket AM4 mATX Anakart Fiyatları ve Özellikleri

Nays kart kullanmayi bilmiyorum maalesef ama bunuda inceleyeceğim.

Ben şu anakartı aldım. Epey araştırmıştım alırken.

Tavsiye ederim. Gaming X V2 modeline göre audio ve ethernet artısı var. Ek olarak VRM soğutma konusunda Gaming X V2 modeline göre daha iyi.

Ama bütçeniz kısıtlıysa Gaming X V2 de alabilirsiniz. Her iki anakart da üzmez.
Bende buna baktım güzel ama biraz pahalı gibi.

Yok öyle fantezilerim yok hocam ya.

Nays kart kullanmayi bilmiyorum maalesef ama bunuda inceleyeceğim.

Bende buna baktım güzel ama biraz pahalı gibi.
Hocam İşbankasına ait ön ödemeli bir kart. Uygulamasını indirip sanal kart oluşturun, karta para yükleyip n11 üzerinden attığım anakartı alın. 1-3 iş günü içerisinde cashback gelecek hesabınıza, anakart 1935TL'ye gelmiş olacak.

Hocam İş Bankası'na ait ön ödemeli bir kart. Uygulamasını indirip sanal kart oluşturun, karta para yükleyip N11 üzerinden attığım anakartı alın. 1-3 iş günü içerisinde cashback gelecek hesabınıza, anakart 1935TL'ye gelmiş olacak.

He nakit yok kredi kartı ile satın alacağım taksitle hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı