R5 5600G için anakart onerisi

Bütçe
1600

Celal0335

Yoctopat
Daha fazla  
İşlemci yukarıda bahsettiğim.
Anakart olarak ASUS Prime B550M-A düşündüm. Sizce nasıl bu anakart, BIOS güncelleme ister mi?
Max 1600 TL olursa iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hazır almışken biraz daha fazla verip iyi indirime girmişken B500 Tomahawk almanı öneririm. 1999 lirayla şuan çok iyi fiyatı var. Güncelleme yapman gerekirse de BIOS flash özelliği var, işlemciyi takmadan usb ile BIOS güncellemesi yapabilirsin çok kolay bir biçimde, yani BIOS kısmını dert etmene gerek yok.

Hazır almışken biraz daha fazla verip iyi indirime girmişken B500 Tomahawk almanı öneririm. 1999 lirayla şuan çok iyi fiyatı var. Güncelleme yapman gerekirse de BIOS flash özelliği var, işlemciyi takmadan usb ile BIOS güncellemesi yapabilirsin çok kolay bir biçimde, yani BIOS kısmını dert etmene gerek yok.

çok pahalı 1600tl ye güzel bi anakart olmazmı acaba

Hazır almışken biraz daha fazla verip iyi indirime girmişken B500 Tomahawk almanı öneririm. 1999 lirayla şu an çok iyi fiyatı var. Güncelleme yapman gerekirse de BIOS flash özelliği var, işlemciyi takmadan USB ile BIOS güncellemesi yapabilirsin çok kolay bir biçimde, yani BIOS kısmını dert etmene gerek yok.

O kadar düşük anakart seçmek istemiyorum ileride ekran kartı falan takarım diye bir de PSU önerir misiniz bu sistem için.

çok pahalı 1600tl ye güzel bi anakart olmazmı acaba
Olur tabiki o bütçe az değil. Bütçenin tam karşılığı 1599 liraya MSI B500-A Pro alınabilir. Sizin hertürlü ihtiyacınızı rahat görecektir ve bunda da aynı şekilde BIOS flash özelliği var bu açıdan da iyi. Sizin seçtiğiniz anakarttan çok daha iyi bir model olduğunu söyleyebilirim üstelik ATX olması da bana göre avantaj. ATX anakartlar büyük boyutlu olduğundan hem montaj esnasında rahatlık sunar hemde görünüş olarak daha güzel, babayiğit duruyor. Küçük anakart takıntınız yoksa ATX anakart almanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

PSU bütçesi ne kadar hocam?

600 700TL düşünüyorum sizin fükriniz nedir?
Olur tabiki o bütçe az değil. Bütçenin tam karşılığı 1599 liraya MSI B500-A Pro alınabilir. Sizin hertürlü ihtiyacınızı rahat görecektir ve bunda da aynı şekilde BIOS flash özelliği var bu açıdan da iyi. Sizin seçtiğiniz anakarttan çok daha iyi bir model olduğunu söyleyebilirim üstelik ATX olması da bana göre avantaj. ATX anakartlar büyük boyutlu olduğundan hem montaj esnasında rahatlık sunar hemde görünüş olarak daha güzel, babayiğit duruyor. Küçük anakart takıntınız yoksa ATX anakart almanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

fikriniz için teşekkür ederim

Geri
Yukarı