R5 5600G ile RX 6600 darboğaz yapar mı?

Yapmaz. Ryzen 5 2600 veya 1600AF bile yapmıyor.
Yanlış bilgilendirme olarak işaretlenmiş 😃 Video attım, neden 3600 işlemciyi 1600 gibi göstersin? Dünyada özel ajanlar olarak Ryzen 5 1600AF övme timi falan mı var? Tek video yetmiyor sanırım kanıt için. Darboğaz yapıyorsa yapıyordur yapmıyorsa bitmiştir. Bu videoların hiç birinin bir gerçeklik payı yok yani. Yanlış bilgilendirme olarak işaretleyen moderatör arkadaşa bilgilerini gözden geçirmesini öneriyorum. Darboğazın olmadığını gösteren diğer videoları da linkledim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Nasıl yapıcam taktım kartı biraz oynadım oyın fps düştü 60a

Hala işlemcinin ekran kartını görüyor sanırım bu pc ikisini birden oynatıyor suan sadece ekran kartına nasıl çekicem bunu. İşlemci sadece işlemci görevi görsün?

Nasıl?
Anakartınız ASUS ise F9'a basarak aramaya girin.

Kalanını fotoğraftaki gibi yapıp PCI-e olanı seçin.

Ayrıca bulmak istiyorsanız AdvancedMode Advanced sekmesinin NB Configuration alt başlığında bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 20221217_082515.jpg
    20221217_082515.jpg
    190,8 KB · Görüntüleme: 32
Benim bu forum da tek sevmediğim şey ya adam sormuş 5600 g APU işlemcim var ( ki bende de aynı işlemci var ) 6600 ekran kartı ile darboğaz yapar mı?
Cevap: Evet yapar / hayır yapmaz. Konu nereden nerelere geliyor ilk başta sorulan sorunun çoğu zaman cevabı bile verilemiyor verilmiyor. Konu arapsaçına dönüyor. Kim bu hale getiriyor nasıl getiriyor tartışacak değilim ama sonuç bu. 6600 kartı ve 3060 ekran kartı ile soğutma sistemleriniz kasaniz PSU nuzun yeterli olması halinde 5600G darboğazsız sorunsuz çalışır...5600G 4100 ve 4500 islemcilerden önbellek L3 belleği anlamında( 3MB-8MB ) çok daha performanslı sistemi kurarken paranız ekran kartına cikismiyorsa can kurtaran simidi gibi imdadınıza yetişiyor. Yok param var diyorsanız bir 5600 işlemci bir ekran kartı misss 35 MB önbellek var.

Bu ikiliyi kullanıyorum, ekran kartımın modeli Asus sadece, sorunsuz çalışıyor. Haricinde sorun varsa sorabilirsin.

5600G, 5500'ün OC edilmiş ve grafik işlemcisi eklenmiş hâli. Grafik işlemcisini yok sayarsak 5600-5600X gibi.
suan hala aynı sıstemı kullanıyorsanız ne kadar oldu aynısını almayı dusunuyorum dayanıklımı ve kaç derecelerde geziyor

dayanıklımı ve kaç derecelerde geziyor
Dayanıklı mı derken anlayamadım, ekran kartıyla ceviz kırmıyorum sonuçta. 4-5 ay oldu bir sorun yaşamadım.

Kasaya bağlı değişir, ben Corsair Carbide Spec Delta kullanıyorum. İşlemci oyunlarda stok fanla 72 derece civarlarında, ekran kartı GPU sıcaklığı olarak 62 civarında, hotspot olarak 69 civarında oluyor(Hem testlerde hem oyunlarda, OC yaparsam GPU 65 hotspot 74 civarlarına çıkıyor)

Geri
Yukarı