R5 5600G işlemcide RAM miktarını otomatiğe almak

Burak İncehasan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
AMD Ryzen 5 5600G işlemci kullanıyorum, iGPU VRAM miktarını 4 GB olarak ayarladım. Bir videoda ya da forumda görmüştüm sanırım çok hatırlamıyorum fakat adam VRAM'i otomatiğe alıyordu yani sistem gerektiği kadar RAM alıyordu direk 4 ya da 2 GB almıyordu, bunun herhangi bir bir zararı ya da performans düşüşü olur mu olmazsa nasıl yapabilirim? (bilgisayarda 16 GB RAM var)

sanırım yanlış anladınız, 4gb vram kullanıyorum sadece kullanmadığım zamanlar ramimden yememesini istiyorum o kadar mesela 4 gb kullanıyorum 16 gb ramden 12 gb kalıyor ama valorant vs. oynarken 4gb ihtiyacım olmuyor ve ramden kaybediyorum yani ihtiyacı oldugu zaman 4gb ram alsın ama ihtiyacı olmadıgı zaman 4 gb almasın umarım anlatabilmişimdir. Bu yöntemi biryerde görmüştüm fakat nerde olduğunu hatırlamadığım için foruma yazdım.

Sanırım yanlış anladınız, 4 GB VRAM kullanıyorum sadece kullanmadığım zamanlar ramimden yememesini istiyorum o kadar mesela 4 GB kullanıyorum 16 GB RAM'den 12 GB kalıyor ama Valorant vs. oynarken 4 GB ihtiyacım olmuyor ve RAM'den kaybediyorum yani ihtiyacı oldugu zaman 4 GB RAM alsın ama ihtiyacı olmadıgı zaman 4 GB almasın umarım anlatabilmişimdir. Bu yöntemi bir yerde görmüştüm fakat nerede olduğunu hatırlamadığım için foruma yazdım.

Konuyu okudun mu? Başlığa aldanma. Senin dediğin o oto ayarından bahsediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı