R5 5600G ofis sistemi önerisi

Ofis için dendiğine göre ve bu ofis işlerinden kasıt Word, Excel, Outlook gibi programlar ve herhangi bir muhasebe, ön muhasebe yazılımı kullanılacaksa; bana kalırsa oyuncu performansına yönelik bileşenlere gerek yok. M2 SSD'ye bile gerek yok mesela. 500 SSD+500 HDD gayet iş görecektir. Yüksek performans için harcanacak parayı iş yoğunluğuna ve ihtiyaca göre ikinci bir monitör almak için kullanabilirsiniz. Bir kaç Excel sayfası, Outlook, İş programı(render alınan mühendislik veya çizim programı değilse), 8-10 chrome sekmesine 8GB ram bile yetecektir.

4GB ramli bilgisayarlarda bile çalıştım. Emin olun 2. monitöre 16GB 3200MHz'den ramden daha çok ihtiyaç duydum. Her gördüğü konuda ezbere öneri yapanlara itibar etmeyin.

Son düzenleme:
Herkese merhabalar, ofis kullanımına uygun bir sistem toplamak istiyorum. Kendimce uygun gördüğüm bir sistem düşündüm. Bu sisteme ilişkin bileşenleri aşağıya listeledim. Bileşenlerin gerek birbiriyle uyumu gerekse performansları hakkında düşünce, öneri ve tavsiyelerinizi belirtebilirseniz çok sevinirim. (Bütçe olarak 5.000 - 5.500 TL arasında bir düşüncem var.)

Anakart: MSI A520M-A Pro

İşlemci: Ryzen 5 5600G

Ram: Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 Mhz DDR4 CL16

SSD: Samsung 980 500 GB M.2 NVMe

PSU: Corsair CV550 550W 80+ Bronze
Sistem makul. Ama bence bir RAM daha alin ve 16gb olsun. Ofis kullanimi icin 8 az gelebilir.

Ofis icin m2 ssd ye ihtiyaç duyulmaz normal ssd işinizi görür 5600g gayet makul işinizi fazla fazla fazlasıyla görür 8gb ram yeterlidir 3000 mhz az olabilir 4600mhz ram ekleyebilirsiniz (şaka tabi ki)
Önerileriniz için teşekkür ederim. Tercih ettiğim m2 ssd normal SSD ile ortalama aynı fiyata sahip olduğu için bu şekilde tercih ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı