R5 5600G sistem vs i3 10100F sistem

Darsiere

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir masaüstü bilgisayar almayı düşünüyorum. Orta düzeyde bir duruma sahibim, yaklaşık iki ay sonra alacağım. Bütçem en fazla 8000TL.

Şu iki sistemi vatan bilgisayarda gördüm, sizce iyi midir?

- AMD R5 5600G-MSI B450M-A PRO MAX-CRUCIAL 240GB SSD-GSKIL 16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

- INTEL I3 10100F-MSI N730-2GD3V2 - H510M-E-KIOXIA 480GB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Bu ikisinden birini almayı düşünüyorum, oynayacağım oyunlar ise;

-GTA: V
-ETS 2
-Valorant
- CS:GO
-Minecraft

Bu iki sistem oyunlarda ortalama kaç FPS verir? Dediğim gibi durumum ne iyi ne kötü arkadaşlar, hangisi daha iyidir benim için? Oyunlarda olursa 100, olmaz ise 60 FPS üstü oynayayım yeter, sizce kaç FPS verir bu bilgisayarlar?

DDR3 GT 730'a kıyasla 6 çekirdekli son teknoloji bir APU daha mantıklı.

Piyasaya hakim değilseniz bütçenizi tam olarak belirtlin, var ise mevcut kampanyalardan sistemler bakalım.

@Darsiere Aquarius 3T12-1650 - Game Garaj
En son çıkan 12. nesil işlemci bulunuyor. Piyasayı çok iyi takip etmiyorum, daha iyileride olabilir.
Bütçenizi belirterek farklı konu açarsanız daha iyi yardımcı olanlar çıakcaktır.
Teşekkür ederim öneriniz için fakat, ailem internete güvenmediği için buradan sipariş edemeyebilirim. Bunları örnek veriyorum Vatan'da aynı fiyata toplarmıyım?

Teşekkür ederim öneriniz için fakat, ailem internete güvenmediği için buradan sipariş edemeyebilirim. Bunları örnek veriyorum Vatan'da aynı fiyata toplar mıyım?

İnterneti kullanmaya ihtiyacınız yok, gidip görerek gezerek alabilirsiniz.

GameGaraj bir teknoloji mağzası:
Kısıklı, alemdağ CD NO:67/68, 34692 Üsküdar/İstanbul

Aynı şekilde İtopya'da var:
Acıbadem mahallesi E5 üzeri hasanpaşa sapağı, 34722 Üsküdar/İstanbul

Söğütözü mahallesi 2176. sokak no: 7 87-88 platin Tower iş merkezi, 06530 Çankaya/Ankara

Sinerji bilgisayar: Altunizade, kısıklı CD. No: 35 D: 2b, 34662 Üsküdar/İstanbul

Söğütözü mahallesi 2176. sokak no: 7 87-88 platin Tower iş merkezi, 06530 Çankaya/Ankara

Sinerji bilgisayar: Altunizade, kısıklı CD. No: 35 D: 2b, 34662 Üsküdar/İstanbul
Anladım, teşekkür ederim. Sizce en ucuzunu itopya mı gamegaraj mı satar?

Bir de ayrıca kendim toplamayı da bilmiyorum parçaları.

@Darsiere fiyatlar çok değişiyor, mesela İncehesap var her hafta cuma günleri çok iyi indirimler yapıyor.
Mağzaların kendilerine özel indirim günleri bulunuyor. Bazen mağzaya özel sadece gidip alınabilen sistemler oluyor.

Yani sizin burada fiyat kovalamanız lazım, en uygun fiyatı bulabilmek için kendinizi yormalısınız.
buradan bazen paylaşılıyor

Geri
Yukarı