R5 5600H RTX 3050 sistemde Detroit Become Human açılmıyor

iamcem

Femtopat
Daha fazla  
Selam ben cem, birkaç gün önce Detroit Become Human indirdim, fakat oyunu açmaya çalıştığımda oyun açılmadı. Oyun Steam'de başlatılıyor, fakat oyunun kendisi açılmıyor, ilgili resimleri yüklemeye çalışacağım.

Bu sorun hakkında birçok foruma ve YouTube videolarına baktım ve birçok çözümü denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. Bu forumda açılan konular da işe yaramadığı için yeni konu açıyorum.

Sistem özelliklerini buraya yazıyorum; RTX 3050, Ryzen 5 5600H, 8 GB RAM, 512 GB SSD, Windows 11 Pro.

Ekran görüntüsü_20221216_153748.png

Ekran görüntüsü_20221216_153801.png

Oyun bence RAM yetmemesinden açılmıyor. Boşta bile RAM kullanımı %80'lere dayanmış. 8GB daha ram alıp takarsanız yüksek ihtimalle sorun çözülecektir.
Bu arada oyunu epic games'ten alan bir arkadaşınız varsa epic games üzerinden indirip deneyebilirsiniz. Epic sürümü ile sorun yaşanmaz ise Steam'den iade edip oradan alabilirsiniz. Steam sürümü biraz sorunlu bu oyunun.

Oyun bence RAM yetmemesinden açılmıyor. Boşta bile RAM kullanımı %80'lere dayanmış. 8 GB daha RAM alıp takarsanız yüksek ihtimalle sorun çözülecektir.

RAM siparişini verdim gelmesini bekliyorum, fakat diğer konularda 8x8 16 GB RAM olmasına rağmen aynı hata olduğunu gördüm. Naçizane fikrim RAM'den kaynaklı değil, yine de yardımınız için teşekkürler.

RAM siparişini verdim gelmesini bekliyorum, fakat diğer konularda 8x8 16 GB RAM olmasına rağmen aynı hata olduğunu gördüm. Naçizane fikrim RAM'den kaynaklı değil, yine de yardımınız için teşekkürler.
RAM'i taktığımda tekrar deneyeceğim. Yine de başka çözüm yolları biliyorsanız yardımınızı beklerim.

RAM'i taktığımda tekrar deneyeceğim. Yine de başka çözüm yolları biliyorsanız yardımınızı beklerim.
Yukarıda da yazdığım gibi epic games'ten deneyebilirsiniz. Orada da aynı sorun varsa sorun RAM kaynaklıdır.

Oyun Steam'de Epic Games'ten nasıl deneyeceğim? Oradan da mı satın almam gerekli?
Bir arkadaşınızda varsa veya satın alarak. Ya da korsan indirip deneyebilirsiniz. Burada korsana teşvik etmiyorum. Sadece kontrol etmek amaçlı. Sonuçta oyunu Steam'den satın almışsınız. Oyundaki bu açılmama sorunu Steam sürümünde yaşanıyor çünkü.
Eğer sorun sadece Steam'de yaşanıyorsa iade edip Epic'ten alabilirsiniz.

Denerseniz sorunun Steam kaynaklı mı RAM kaynaklı mı olduğu ortaya çıkar. Güvenli bir kaynaktan indirmeyi unutmayın sadece.
Bir iki gün içerisinde bilgisayara RAM ilavesi yapacağım, bu yüzden korsan indirme olayını sonraya bırakmaya karar verdim. Yine de başka çözümlere açığım.

Bir iki gün içerisinde bilgisayara RAM ilavesi yapacağım, bu yüzden korsan indirme olayını sonraya bırakmaya karar verdim. Yine de başka çözümlere açığım.
RAM takviyesi işe yaramadı maalesef. Yeni çözümlere açığım.

Geri
Yukarı