Çözüldü R5 5600H RTX3050 sistem Alien Isolation'da düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

nickyneo

Hectopat
RAM
8gb
Ekran kartı
RTX3050
İşlemci
ryzen5 5600h
Öncelikle merhaba, bugün Xbox Gamepass'ten Alien Isolation oyununu indirdim ancak en düşük ayarlarda bile max 50-55 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda bu yok. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

Çözüm
Tam dediğini yaparken bir şey fark ettim. Oyun harici ekran kartında çalışmıyormuş. Aptal Windows yüksek performansta aç seçili olmasına rağmen grafik olarak AMD'yi kullanıyormuş elle RTX'i girdim düzeldi. Vaktini aldım reis çok sağ ol eyvallah.
Öncelikle merhaba, bugün Xbox Game Pass'ten alien ısolation oyununu indirdim ancak en düşük ayarlarda bile Max 50-55 FPS alıyorum. Diğer oyunlarda bu yok. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

-Sürcünüz yüklümü ekran kartı için
-V-Sync açık mı?
-DLSS destekliyor mu bilmiyorum fakat bir bakın.
-Diğer oyunlarda bu yok derken anlam veremedim her oyun farklı sistem gereksinimleri iser ne kadar güçlü bir oyunsa.

Sürücü tabii ki yüklü.
V-Sync kapalı.
DLSS desteklenmiyor.
Ve oyunun sistem gereksinimi bu şaka gibi.
2 GB (AMD GPU: AMD Radeon R9 200 serisi veya NVIDIA GPU: NVIDIA GeForce GTX 660)
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü tabii ki yüklü.
V-Sync kapalı.
DLSS desteklenmiyor.
Ve oyunun sistem gereksinimi bu şaka gibi.
2 GB (AMD GPU: AMD Radeon R9 200 serisi veya NVIDIA GPU: NVIDIA GeForce GTX 660)
8 GB RAM.

Bana oyun açık iken görev yönetcisinin SS ini atar mısın Alt Tab atmaman lazım ama. Bir MSI Afterburner burned gibi programdan yardım al.

Tam dediğini yaparken bir şey fark ettim. Oyun harici ekran kartında çalışmıyormuş. Aptal Windows yüksek performansta aç seçili olmasına rağmen grafik olarak AMD'yi kullanıyormuş elle RTX'i girdim düzeldi. Vaktini aldım reis çok sağ ol eyvallah.

Çözüm

Geri
Yukarı