Ryzen 5600X %30-40 kullanımda 90 dereceleri görüyor

Corsair H100i Elite Capellix düşünüyorum sıvı soğutucu olarak. Uygun mudur, önerir misiniz? BIOS UV işlerinden falan anlamıyorum hiç. O işlere girmeli miyim destek alarak?
Sisteminle güzel bütünlük oluşturur ancak daha uygun fiyatlı ürünlere de bakabilirsin.

Net bir şey söylemek zor ama çok rahat kullanırsın.
Yani hocam 40-50 kullanımda düşse düşse 75'e düşer diyorum ben. Bu da mutlu etmez beni. Ne yapacağım bir fikrim yok gerçekten.
Yani hocam 40-50 kullanımda düşse düşse 75'e düşer diyorum ben. Bu da mutlu etmez beni. Ne yapacağım bir fikrim yok gerçekten.
Sizce? @BerkayZ87

Sizce? @BerkayZ87
Yan ve ön paneli çıkarmak 3 -4 derece farkettirdi hocam. Soğutucu ve yapılması gereken ayar var ise, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:

Sizce? @BerkayZ87

Yan ve ön paneli çıkarmak 3 -4 derece farkettirdi hocam. Soğutucu ve yapılması gereken ayar var ise, önerilerinizi bekliyorum.
Hocam sistemim sizinkiyle neredeyse aynı, sıvı soğutma olarak Masterliquid 240 Lite var bende stress testte max 65 derece aldım %100 kullanımda.

Hocam baya arastırdım bugün. Bu işlemci ısınıyor çok. Servis falan uğraşamam ama sıvı soğutma ile deneyeceğim.

Yabancı forumlarda 240 mm sıvı soğutmalarda bile düzgün sonuç alamayanlar gördüm. Stock fandan çok bir farkı yok diyen bile olmuş. Sanırım işlemciyi satacağım.

O ne hocam? Nasıl yapacağız? Bu ayar gerçekten farkeder mi?
5600x de o kadar bir ısınma sorunu yok. Stok fanla kullanmak da sorun var + kasa da biraz problemli.

Hocam sistemim sizinkiyle neredeyse aynı, sıvı soğutma olarak Masterliquid 240 Lite var bende stress testte max 65 derece aldım %100 kullanımda.
O zaman benim işlemcide sorun var. CPB açıkken mi bu değeri aldınız?
5600x de o kadar bir ısınma sorunu yok. Stok fanla kullanmak da sorun var + kasa da biraz problemli.
Dediğim gibi kasanın her tarafını açarak denedim zaten. Çok bir oynama yok sıcaklıklarda.

Geri
Yukarı