R5 5600X alınır mı?

Bütçe
5000
5600 daha F/P olur, sadece 200MHz fark olacak aralarında. 3600 - 3600X ikilisi gibi. Güzel bir PBO ile 5600X'i aratmayan performans gelir tahminen.

Veya 5700X, konuda denmiş zaten. 😁

Bütçe 5000 ise 5800X zorlanır bence. 5800X3D çıktı, 5800X'in de fiyatına indirim geldi. Bizde çok indirim olmasa da eldeki stokları eritmek için önümüzdeki günlerde 5800X için kampanyalar bekliyorum. Bütçeyi biraz esneterek 5200 TL civarına fazladan 2c/4t işlemci almış olursunuz. Render işlemi için fark yaratacak o çekirdekler.

Bu işlemcilere MSI anakartlarında gizli destek sunuyor. Suan resmi sitesinde işlemci listesinde gözükmese de , son çıkan windows 11 desteği sunan bios, 5000 serisi işlemcileri de destekliyor. Bu nedenle işlemcinizi çıkarmadan mutlaka en son sürüm bios güncellemesini (7A38vAJS) unutmayın. Bakalım nasıl performans alacaksınız.

Arkadaşların dediği gibi fiyat farkının azlığından dolayı 5800X alabilirsin ama iyi bir soğutma çözümü şart. Bir de geçenlerde arkadaşın birisi anakarttan dolayı 5800X ile sorun yaşamıştı. Anakartta değişim isteyebilir, @Sir Benjamin hocam bu konuda bilgi verir. Diğer yandan yeni çıkacak olan 5700X işlemciyi de bekleyebilirsin.

Pro VDH serisi faz olarak az olsa da dayanıklı anakartların bulunduğu bir seri kendi zamanına göre. 5800X'i idare edeceğini tahmin ediyorum, ama throttle olursa da neyden kaynaklı olduğu anlaşılır zaten.

Siz siz olun, B450M-HDV gibi güç besleme konusunda zayıf bir anakartı 5800X gibi bir işlemci ile kullanmayın bu yüzden.

STOK işlemci fanı var 1500X'in şu anda, bir süre onun ile idare edebilir miyim peki? Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim bu arada.

Stok işlemci fanı var 1500X'in şu anda, bir süre onun ile idare edebilir miyim peki? Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim bu arada.

Wraith Stealth ile olacak iş değil, daha 3600'e tam performansta yetmeyen soğutucu o.

Peki işlemciye ek olarak önerebileceğiniz, bir soğutucu bulunuyor mu kendimi ona göre ayarlayıp gerekirse 5800X'i alayım. Bu arada B350M PRO-VDH ana kartım, önce ki yorumunuzu okudum. B450'den bahsetmişsiniz, ben mi yanlış anladım yoksa.

Peki işlemciye ek olarak önerebileceğiniz, bir soğutucu bulunuyor mu kendimi ona göre ayarlayıp gerekirse 5800X'i alayım. Bu arada B350M PRO-VDH ana kartım, önce ki yorumunuzu okudum. B450'den bahsetmişsiniz, ben mi yanlış anladım yoksa.
SE 224 XT alabilirsiniz soğutucu olarak. Arkasına ekstra bir fan daha ekleyebilirsiniz.
Anakartınız B350M Pro-VDH ise 5000 serisine geçmek için anakartı değiştirmeniz gerekecek zaten. B550 bir anakart almanız iyi olur.

Geri
Yukarı