R5 5600X alınır mı?

Bütçe
5000
SE 224 XT alabilirsiniz soğutucu olarak. Arkasına ekstra bir fan daha ekleyebilirsiniz.
Anakartınız B350M Pro-VDH ise 5000 serisine geçmek için anakartı değiştirmeniz gerekecek zaten. B550 bir anakart almanız iyi olur.
SE 224 XT Muhtemelen 5800X'i tam anlamıyla soğutamaz. Bazı B350 anakartlara Ryzen 5000 desteği gelmişti ama şimdi baktım da arkadaşın anakartında Ryzen 5000 desteği yokmuş. Anakartın da değişmesi gerekecek.

5600'u bekle. Buyuk ihtimalle fiyati iyi olacak. Performans olarak zaten pek farklari yok, sadece 200MHz farki. 5600X'te 3600X gibi tercih edilmeyen bir islemci olacak. Eger fiyati dusmezse tabii.

5700X'e de bakabilirsin. Bütçen yeterse daha iyi olacaktir.

Merhaba arkadaşlar.

Bilgisayarımı yavaş yavaş Update etmeye başladım, Ryzen 5 5600X işlemci almayı düşünüyorum. Genel olarak render işlemleri yapıyorum bilgisayarımda. After Effects, Premiere Pro, Illustrator türü programlar kullanıyorum iş gereği.

Şu anki sistemim:

GTX 1060 Aero ITX 6 GB 192bit ekran kartı.
32 GB RAM Corsair 3200MHz.
Ryzen 5 1500X işlemci.
120 + 240 SSD.
1TB HDD.
B350M Pro VDH anakart.

İşlemciyi bugün sipariş etmeyi düşünüyorum, sizce aldığımda performans farkı yaşayacak mıyım?

Kendim R5 5600X işlemci kullanıyorum gayet memnunum.

STOK işlemci fanı var 1500X'in şu anda, bir süre onun ile idare edebilir miyim peki? Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim bu arada.
Wraith Stealth ile olacak iş değil, daha 3600'e tam performansta yetmeyen soğutucu o.

1500X'in stok fanı bakır tabanlı ve Cooler Master üretimli ilk seri Wraith Spire modeli. Geçici olarak iş görür, Stealth çöpüyle kıyaslanmaz.

1500X'in stok fanı bakır tabanlı ve Cooler Master üretimli ilk seri Wraith Spire modeli. Geçici olarak iş görür.

Wraith Stealth diye hatırlıyorum ben, gerçi Wraith Spire'ın bile tam performans için ideal olacağını pek sanmıyorum. İdarelik ancak.

Wraith Stealth diye hatırlıyorum ben, gerçi Wraith Spire'ın bile tam performans için ideal olacağını pek sanmıyorum. İdarelik ancak.

Zen ve Zen+ işlemcilerin 5 serilerinde Wraith Spire kullanılıyordu ve Cooler Master üretiyordu bunları. Zen2 ile beraber X serisi dışında Stealth koymaya başladılar onun da üreticisini bilmiyorum ama bakır tabanlı değil artık.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1500X'in stok fanı bakır tabanlı ve Cooler Master üretimli ilk seri Wraith Spire modeli. Geçici olarak iş görür, Stealth çöpüyle kıyaslanmaz.
Ryzen 5 1600 aldığımda içinden çıkmıştı, o ilk üretim efsane soğutucuydu. Muhtemelen kutunun boyutunu büyüttüğü ve lojistik sıkıntılar çıkarttığı için vazgeçtiler. Başka şekilde bana mantıklı gelmiyor şimdiki stok fanlar çöp.

Ryzen 5 1600 aldığımda içinden çıkmıştı, o ilk üretim efsane soğutucuydu. Muhtemelen kutunun boyutunu büyüttüğü ve lojistik sıkıntılar çıkarttığı için vazgeçtiler. Başka şekilde bana mantıklı gelmiyor şimdiki stok fanlar çöp.

Kesinlikle. AMD, Ryzen ile temiz bir sayfa açarken stok fanda bayağı cömertti hem Intel rakiplerinden çok daha ucuza işlemciyi alıyordun hem de soğutucu masrafı etmiyordun. Tüm kıyak AMD tekrar ayağa kalkana kadarmış, bugün 5600X'e Stealth koysa ne olur koymasa ne olur her türlü yetersiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı