R5 5600X bilgisayarda mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

tylnykskkya

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Hikvision 2 x 8 GBDDR4 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
512 Gb Dahua SSD
Ekran kartı
Asus 3060 Ti
Anakart
Asus B550 Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Hazır sistem olarak aldığım bilgisayarda işlem fark etmeksizin uzun zaman aralıklarıyla mavi ekran/res atma sorunu mevcut.
Yaptığım işlemler; temiz format atmak, driver güncellemek, DDU ile ekran kartı driverini silip baştan yüklemek, Windows 11'e geçmek.
Minidumps dosyalarını da paylaşıyorum... Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir donanım arızanız olabilir. RAM arızalı muhtemelen.
- Memtest86 uygulayın. Tek tek
Müsait zamanda Memtest86 yapıp resimle sonucu gösterin.
RAM'leriniz birden fazlaysa tek tek takarak yapmalısınız. Böylece hangi RAM arızalı bulabilirsiniz. Arızalı değilse zaten sıkıntı yok.

-Easy anti cheat sistemden kaldırın. (Bir oyunun klasörü içindedir. Klasörü silin ve oyun dosyalarını doğrula deyin.)
- xhunter1.sys (Xincode3) driverı olabilir. Sistemde kurulu ise kaldırıp tekrar kurun. Ya da easy anti cheat gibi oyun klasörü içindeyse aynı işlemi yapın.

Sonuca göre geri dönüş yaparsınız. Özellikle Memtest86 sonucunu gönderin.

tahmininiz doğru çıktı sizce anakarttada hata olabilir mi, bilgisayarı 0 aldım henüz 1 aylık komple kasayı mı göndermeliyim yoksa sadece ramleri mi göndermeliyim öneriniz nedir

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    97,9 KB · Görüntüleme: 10
  • 2.jpg
    2.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 10
tahmininiz doğru çıktı sizce anakarttada hata olabilir mi, bilgisayarı 0 aldım henüz 1 aylık komple kasayı mı göndermeliyim yoksa sadece ramleri mi göndermeliyim öneriniz nedir
Ramleri gönderin. Eğer kasa şeklinde aldıysanız kasayı da gönderebilirsiniz. Ama siz bilirsiniz. Firmayla görüşün. Garanti çerçevesinde değişim sağlasınlar. Kasayı mı gönderim? RAM'lerimi mi diye sorun. İşlemlerden sonra bize de geri dönüt verirsiniz. Şu yapılmış düzelmiş gibi. Endişe etmeyin benim de 12900k işlemcim ilk geldiğinde bozuktu. Kimseyi inandıramamıştım ama en son intel firması bana değişim sağladı saolsunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı