R5 5600X boşta 80 derece

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selamlar, Sinerji sağ olsun sistemimi baştan savma topladıkları için hem anakartımdan çıkan orijinal braketim yok elimdeki Dark Freezer X94 soğutucuyu takamıyorum hem de sistem boştayken 80 derece çalışıyor. Ne yapabilirim? CPB kapatmak ile işe başlayacağım fakat performanstan ödün vermeden yapabileceğim farklı öneriler varsa dinlemek isterim.

Şu an herhangi bir soğutucu takılı ise tam takmamış olabilirsiniz. Benim eski bilgisayarım boşta 100 derece oluyordu tam takılı olmadığı için. İyice bastırmayı ya da nasıl takılıyorsa takmayı deneyin iyice.

Nasıl yani? Şu an soğutucu yok mu?
Stok soğutucu takmışlar fakat çentikli soğutucuları takmak için gereken yükseltici yok.
Şu an herhangi bir soğutucu takılı ise tam takmamış olabilirsiniz. Benim eski bilgisayarım boşta 100 derece oluyordu tam takılı olmadığı için. İyice bastırmayı ya da nasıl takılıyorsa takmayı deneyin iyice.
Sığacağını gözüm kestirse Freezer X94'ün kendi yükseltici ayağını montajlamayı deneyeceğim ama alan ufak geliyor gözüme, sığmazsa eğer boşuna fanı sök tak yapmış olacağım. Sistem zaten dediğim gibi montajlı geldi.
Stok soğutucu takmışlar fakat çentikli soğutucuları takmak için gereken yükseltici yok.

Sığacağını gözüm kestirse Freezer X94'ün kendi yükseltici ayağını montajlamayı deneyeceğim ama alan ufak geliyor gözüme, sığmazsa eğer boşuna fanı sök tak yapmış olacağım. Sistem zaten dediğim gibi montajlı geldi.
Düzenleme: CPB kapatınca 57 dereceye düştü boşta sıcaklığı.

Şunu sipariş edin. Gelsin hemen. Hoş bu eksik olan parçayı Sinerji'den temin etmeniz gerekir.

Düzenleme: CPB kapatınca 57 dereceye düştü boşta sıcaklığı.

Soğutucuyu tam takmamış olabilirsiniz.

Şunu sipariş edin. Gelsin hemen. Hoş bu eksik olan parçayı Sinerji'den temin etmeniz gerekir.

Hocam attığınız linkteki ürünün anakartın arkasına takılan kısmı montajlı fakat diğer yükseltme (çentikli olan) kısmı yok. Ne kutulardan çıktı ne anakartın üzerinde montajlı. Mail attım bakalım dönüş bekliyorum.
Soğutucuyu tam takmamış olabilirsiniz.
Soğutucuyu ben takmadım diyorum hocam neresini anlamıyorsunuz SİSTEM MONTAJLI BİR ŞEKİLDE GELDİ

@Nailed It

Bir iletişime geçin bakalım ama attığım ürün bir anakartın stok halinde bulunun parçalarını içeriyor. Kendiniz kutusundan çıkarsanız dahi bunlar mevcut.
Evet hocam zaten ben de onu anlamıyorum neden eksik parça gönderiyorlar. Az önce farklı bir konum daha vardı, tek fireleri bu değil zaten. Fan çoklayıcının kablosunu da kopartmışlar kasa fanları şu an RGB aydınlatma olmadan çalışıyor. Cable management deseniz 10 yaşında bir genç kardeşimize bilgisayar toplatsam böyle kablolama yapardı herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı