R5 5600X boşta 80 derece

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Selamlar, Sinerji sağ olsun sistemimi baştan savma topladıkları için hem anakartımdan çıkan orijinal braketim yok elimdeki Dark Freezer X94 soğutucuyu takamıyorum hem de sistem boştayken 80 derece çalışıyor. Ne yapabilirim? CPB kapatmak ile işe başlayacağım fakat performanstan ödün vermeden yapabileceğim farklı öneriler varsa dinlemek isterim.

Stok soğutucu çentiksiz takılıyor zaten. Dört tane vidayı dengeli biçimde sıkman yeterli. Kendimde var halen kullanıyorum. Eski çentikler mecburen sökülüyor. Pardon sen orijinal braketleri soruyon. Şimdi anladım.

Stok soğutucu çentiksiz takılıyor zaten. Dört tane vidayı dengeli biçimde sıkman yeterli. Kendimde var halen kullanıyorum. Eski çentikler mecburen sökülüyor.
Sökülen çentikleri bana göndermek zorundalar. O parçalar da bana ait çünkü. Şu an sırf o çentikler yok diye elimdeki 125W TDP kule tipi soğutucuyu montajlayamıyorum ve işlemci performansımdan ödün veriyorum sıfır sistemde.
@Nailed It

Geçmiş olsun. İşin peşini bırakmayın. Elbet hakkınız olanı alırsınız.
Sistemi teslim aldım fakat bazı eksik parçalarım var. Örneğin soğutucumu değiştirmek istiyorum fakat anakartın standartında bulunan yükseltme (çentikli fanları takmak için olan) braketi yok. Fan çoklayıcıda arıza var, RGB kontrolcüyü bağladığım zaman hiçbir şekilde çalışmıyor, kasa RGB'lerini kullanamıyorum. Yeni bir fan çoklayıcı almam 60, yeni bir braket almam ise 52 lira. Bu zararımı nasıl karşılayacaksınız acaba?

Şeklinde bir mail attım bakalım nasıl bir cevap verecekler. Aslında böyle ufak tefek şeylerin peşinden koşmayı seven birisi değilim ama kablolamaya bile özen göstermemiş olmaları gerçekten sinirime dokundu. 3-5bin lira bir para vermedim, 12.000₺ söz konusu burada. Madem işinizi düzgün yapmayacaksınız bari ürünleri parça olarak gönderin ben kendim montajını yapayım.

Sökülen çentikleri bana göndermek zorundalar. O parçalar da bana ait çünkü. Şu an sırf o çentikler yok diye elimdeki 125W TDP kule tipi soğutucuyu montajlayamıyorum ve işlemci performansımdan ödün veriyorum sıfır sistemde.

Sistemi teslim aldım fakat bazı eksik parçalarım var. Örneğin soğutucumu değiştirmek istiyorum fakat anakartın standartında bulunan yükseltme (çentikli fanları takmak için olan) braketi yok. Fan çoklayıcıda arıza var, RGB kontrolcüyü bağladığım zaman hiçbir şekilde çalışmıyor, kasa RGB'lerini kullanamıyorum. Yeni bir fan çoklayıcı almam 60, yeni bir braket almam ise 52 lira. Bu zararımı nasıl karşılayacaksınız acaba?

Şeklinde bir mail attım bakalım nasıl bir cevap verecekler. Aslında böyle ufak tefek şeylerin peşinden koşmayı seven birisi değilim ama kablolamaya bile özen göstermemiş olmaları gerçekten sinirime dokundu. 3-5bin lira bir para vermedim, 12.000₺ söz konusu burada. Madem işinizi düzgün yapmayacaksınız bari ürünleri parça olarak gönderin ben kendim montajını yapayım.

Haklısın. Ayrıca kule tipi soğutucu çok iyi tercih olmuş. Günümüzde stok soğutucu kullanmak istemeyen bir insan en minimum tercih kule tipi soğutucu olmalı.

Haklısın. Ayrıca kule tipi soğutucu çok iyi tercih olmuş. Günümüzde stok soğutucu kullanmak istemeyen bir insan en minimum tercih kule tipi soğutucu olmalı.
"Artık" eski olan bilgisayarımın soğutucusuydu zaten Dark Freezer X94. Yeni bilgisayarımı alınca eskisini kenara kaldıracaktım, ben de soğutucusunu değerlendirmek istemiştim. Gel görelim evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bilmiyorum belki yarın soğutucunun kendi yükseltme ayağı ile denerim ama o çember şeklinde, eğer anakarta sığmazsa boşuna elimdeki son macunu harcamış olacağım. Çekindiğimden hareket edemiyorum da.
DKCCX93-icgorsel07.jpg

Örnekteki soğutucu X93 fakat bahsettiğim yükseltme ayağı görseldeki ile aynı.

Geri
Yukarı