R5 5600X Cyberpunk'ta 80 dereceleri görüyor

wroNN

Kilopat
Daha fazla  
Ekran kartım 70 dereceyi geçmedi onda sıkıntı yok fakat işlemcim 80 dereceleri görüyor bazen ama çoğunlukla 76 derecelerde takılıyor. MSI 100R kasamda 3 fan var, işlemci soğutucum ise Artic Freezer 34 eSports. Uzun saatler işlemcinin 80 derece ve üstünde çalışması ne gibi sıkıntılar çıkartabilir?

Ekran kartım 70 dereceyi geçmedi onda sıkıntı yok fakat işlemcim 80 dereceleri görüyor bazen ama çoğunlukla 76 derecelerde takılıyor. MSI 100R kasamda 3 fan var, işlemci soğutucum ise Artics Freezer 34E-sports. Uzun saatler işlemcinin 80 derece ve üstünde çalışması ne gibi sıkıntılar çıkartabilir?

75 dercelerde olsa kabul edilir ama 80 bana fazla geldi hava sirkülasyonunuz nasıl.

Ekran kartım 70 dereceyi geçmedi onda sıkıntı yok fakat işlemcim 80 dereceleri görüyor bazen ama çoğunlukla 76 derecelerde takılıyor. MSI 100R kasamda 3 fan var, işlemci soğutucum ise Artic Freezer 34 eSports. Uzun saatler işlemcinin 80 derece ve üstünde çalışması ne gibi sıkıntılar çıkartabilir?

Kasanın kapağı açık dener misin birde? Olmadı frekansı biraz düşür.

Sürücüler güncel mi? Cyberpunk'a özel gelen Amd driver'ını kurdunuz mu? Ayrıca bu oyun işlemciden çok fazla yemiyor. Yani sıcaklık normal değil, kullanım yüzdesi nasıl?

RX 5600 XT sanmışım kusura bakmayın. Bu sıcaklıklar sıkıntı çıkarmaz. Yani sisteme zarar vermesi gibi bir durum yok. Ancak iyi soğutucu olmasına rağmen şaşırtıcı, diğer oyunlarda nasıl? Yoksa Cyberpunk'a özel mi?
Red Dead Online'da 75 dereceleri geçmedi galiba.
@Bandow Normal mi sence sıcaklık değerleri ?

Geri
Yukarı