R5 5600X FurMark ve Prime95 test sonuçları nasıl?

mr0keanos

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 adet sistem toplamıştım. Kurulumları yaptım. Prime95 ve FurMark test sonuçları aşağıda.
İşlemci sıcaklıkları en fazla 86/88 dereceyi görmüş. Soğutucu yetersiz olabilir mi? Yoksa bu değerler normal midir?

IMG_20230314_012644.jpg

IMG_20230314_012621.jpg

Merhaba arkadaşlar, 2 adet sistem toplamıştım. Kurulumları yaptım. Prime95 ve FurMark test sonuçları aşağıda.
İşlemci sıcaklıkları en fazla 86/88 dereceyi görmüş. Soğutucu yetersiz olabilir mi? Yoksa bu değerler normal midir?

Eki Görüntüle 1700889

Eki Görüntüle 1700890

Soğutucu yetersiz kasa içi hava akışını bilmiyorum ama AMD'lerde bana kalırsa stok fan yetersiz kalıyor. Ben undervolt yaptım tam yükte 75 dereceye düştü 89'dan.

İki testi de aynı anda açtım. Stok soğutucu değil ID-Cooling 224 XT çift fan mevcut soğutucu olarak. Kasa da MSI 112r 4 fanlı kasa. Önerilerden almıştım soğutucuyu ama yetersiz kalmış sanırım.

İki testi de aynı anda açtım. Stok soğutucu değil ID-Cooling 224 XT çift fan mevcut soğutucu olarak. Kasa da MSI 112r 4 fanlı kasa. Önerilerden almıştım soğutucuyu ama yetersiz kalmış sanırım.

BIOS'tan undervoltda yapabilirsin istersen CPB'u kapat gereksiz ısıtıyor TDP ayarı falan onu da arastir hatirlamiyorum şu an cunku.

İki test aynı anda açılmaz sırayla açın.

Bende işlemci aldım 5 gun oldu R5 5600 ilk testim 89 dereceydi BIOS ayarlarinda TDP CPB gibi ayarlari degistirdim undervolt yaptim stok fan 75 Max deger SE214XT alacağım bir de 60'a duser BIOS yapmaktan korkmayın ama bilgi alarak yapin zarar verebilirsiniz.

Hocam bilgisayarın öyle bir reddetme kapasitesi yok, yapar, duruma göre de res atar ya da kapatır.

Bilmiyorum düşüncem sadece.

Geri
Yukarı