R5 5600X için hangi sıvı soğutma alınmalı?

ID 224 XT kule tipini kullanıyorum çok iyi ama sıvısı nasıldır bilmiyorum.
Arkadaşıma da aynı soğutucuyu aldırdım 3600x için oda çok memnun forumlarda kötü yorumlarını okumadım diyebilirim ama PF240da çok öneriliyor ayrıca ig240p vs 240xt aynı markaların bir üst modeli olduğu için kafamı karıştırıyor.

Sıvı soğutma düşünüyorum önerin için teşekkür ederim.

Arctic kalitesi gerçekten harika kasam m-atx radyatör kalın olacağından sıkıntı yaşarım diye düşünüyorum ayrıca a-rgb olması benim için +1 durumda ki argbsi de bence gereksiz pahalı.

color masteri videolu olarak 3 kişiden farklı bir forumda inceledim gerçekten harika performans ve denilen ses sorunu yoktu. ID coling için soğutmada forumlarda okuduğum kadarıyla güzel, sıvı soğutmada en çok neredeyse pf240 öneriliyor.

Kendi fanları a-rgb mi yoksa rgb mi fusion 2.0 programı ile kullanmayı düşünüyorum.
Hem fanlar hem de pompa RGB'si Adreslenebilir 3 Pin 5v özellikli. Ana kartım üzerinden Asus Aura Sync ile kontrol edebiliyorum.

Ayrıca böyle bir ürünle karşılaştır 2 gündür bu fiyatlarda 1000 tl kadar daha ucuz sanırım yanlışlıkla yada bilerek koyuldu ihtiyacı olan kaçırmamalı.

Hem fanlar hem de pompa RGB'si Adreslenebilir 3 Pin 5v özellikli. Ana kartım üzerinden Asus Aura Sync ile kontrol edebiliyorum.
Anladım fakat sanırım şuan satışta yok :)

ses sorunu yoktu.
Çünkü bilerek deviri 58%'den yukarı çıkarmıyorlar. Tabi maksimum deviri 55%'de tutmak çoğu işlemciye yeter ama bu yaz ayında R5 3600'ü bile 70 derecelere çıkarıyor. Ben şuan şehir dışındayım eve geçince sana 58% deviri geçtiğinde nasıl ses çıkardığıyla alakalı video çekip atarım.

Ayrıca böyle bir ürünle karşılaştır 2 gündür bu fiyatlarda 1000 TL kadar daha ucuz sanırım yanlışlıkla ya da bilerek koyuldu ihtiyacı olan kaçırmamalı.

Anladım fakat sanırım şu an satışta yok :)

Hocam krnik sıkıtlıydı galiba o

Arctic markasının 240 ve 360 modellerini tavsiye ederim. Kullandığım sıvı soğutmalar içinde pompa sesini duymadığım ve kaliteli bulduğum yapıdalar. Kasanıza uyumluluğunu kontrol edersiniz. Narin değiller.

Çünkü bilerek deviri 58%'den yukarı çıkarmıyorlar. Tabi maksimum deviri 55%'de tutmak çoğu işlemciye yeter ama bu yaz ayında R5 3600'ü bile 70 derecelere çıkarıyor. Ben şuan şehir dışındayım eve geçince sana 58% deviri geçtiğinde nasıl ses çıkardığıyla alakalı video çekip atarım.
anladım sizde aynı soğutmayı kullanıyorsunuz sanırım.

Hocam krnik sıkıtlıydı galiba o
olabilir fazla hakim değilim ihtiyacı olan olur diye attım :)

Attıklarının hiçbirisi fiyatını hak etmiyor.

Buna bakabilirsin.

Kasan 360mm destekliyorsa PF-360 satıyorum.
çok teşekkür ederim malesef desteklemiyor pf360 tan memnun musunuz ?

Arctic markasının 240 ve 360 modellerini tavsiye ederim. Kullandığım sıvı soğutmalar içinde pompa sesini duymadığım ve kaliteli bulduğum yapıdalar. Kasanıza uyumluluğunu kontrol edersiniz. Narin değiller.
Evet korkularımdan da birisi o kasam küçük çünkü :)

Evet memnunum ancak 5800X'ten 5500'e geçtiğim için boşa çıktı.
pf240 önerme olasılığınız nedir peki

Yeni konular

Geri
Yukarı