R5 5600X için sıvı soğutma önerisi

medusa52

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X 3.7GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek
AM4 7nm MPK Islemcl
Anakart
GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2 4733MHZ(OC) DDR4
AM4 M.2 HDMI DP ATX
Ram
CORSAIR 32GB (2x16GB) Vengeance LPX Slyah
3600MHZ CL18 DDR4 Dual Kit
Ssd
Kingston 1TB NV2 Gen4x4 NVMe M.2 SSD (3500MB
Okuma / 2100MB Yazma)
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 3060 WINDFORCE OC 12GB
GDDR6 192 Bit
Kasa
GameBooster GB-2007B 650w 80+ BRONZE USB 3.0
Mesh. ARGB E-ATX Gaming Kasa
Merhaba abilerim/ablalarım kardeşlerim. Bir konu var merak ettiğim ve bilgim olmayan belirtmiş olduğum işlemciyi stok fanlar kullanıyorum ve aldığım PC sistemi itopya.com mağazasının Ankara şubesinde toplattım nisan ayında fakat oyunlarda işlemci sıcaklığına baktığımda 90-96 dereceleri görmekteyim. Sıvı soğutucu alacağım yakın zamanda sizden yardım ve tecrübenize danıştığım nokta ise işlemcinin kritik ısı seviyesi nedir ve yukarıda aktardığım ısı derecesi stok fan için normal midir? Emin olamadım ve OC işlemi yapmadım PC üzerinde bilgilendirirseniz çok sevinirim. İyi günler.

Bende buna benzer konu açtım oradaki bilgilerimle söylüyorum. 90-96 derece çok fazla benim işlemcimde 5600 ve 85 derece üstü sıkıntı. Undervolt yapabilirsin veya CPB'yi kapatabilirsin. Bunlar ısıyı düşürecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izle kendi işlemcine göre değerlerini bul ve dene.

Bende buna benzer konu açtım oradaki bilgilerimle söylüyorum. 90-96 derece çok fazla benim işlemcimde 5600 ve 85 derece üstü sıkıntı. Undervolt yapabilirsin veya CPB'yi kapatabilirsin. Bunlar ısıyı düşürecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Sıvı soğutucu öneriniz var mı? Kasa gameboostrr gb-z007

Sizce ramlage markasinin şu ürününü tavsiye eder misiniz ?

Geri
Yukarı