R5 5600X ısınıyor

SomeOne12

Hectopat
Valorarnt'ta işlemci 77 derece ortalama; boşta 50 derece falan. Korkutuyor beni. Fortnite'ta zaten 80 dereceye geliyor. Hatta işlemci Fortnite menüde daha sıcak. İşlemci boşta 50 derece falan oluyor. Ben, korkutuyor. İşlemci R5 5600X, 120mm sıvı soğutma. Sıkıntı olur mu bu dereceler? Korkutuyor beni çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır tahmini kaç derece oynar.
Deneyip görebilirisiniz muhtemelen 3 ila 9 derece arası azalır.
Şimdi 66 dereceye kadar sıçrayıp 47'ye indi buna UV yapmayı düşünüyorum ama UV garanti dışı eder mi cihazı?
Dediğim gibi programlar çalıştığında derece çok sıçrıyor sonra 44'e kadar inmekte.
UV yerine CPB kapatabilirsin. Garanti dışı etmez.

Hocam 66 ya sıçraması korkuttu ebni ve camı nereye koyabilirim çıkarınca?
Bir şey olmaz korkma. Istediğin yere koyabilirsin. Sonra istediğin gibi temizlersin zaten. Ek olarak termal macun alırsan ise yarar. Darkflash muhtemelen iyi bir macun sürmemiştir. Uzun süre kullanıyorsanız ciddi şekilde azalır.

Bir şey olmaz korkma. Istediğin yere koyabilirsin. Sonra istediğin gibi temizlersin zaten. Ek olarak termal macun alırsan ise yarar. darkFlash muhtemelen iyi bir macun sürmemiştir. Uzun süre kullanıyorsanız ciddi şekilde azalır.

Yok günde tahmini 3-5 saat en fazla bu sıcaklıklar tüm hevesimi kırıyor.

120mm soğutmadan büyük bir performans beklememek lazım. 5600X sıcak çalışan bir işlemci kaliteli bir kule tipi hava soğutma veya 240mm sıvı soğutma işinizi görecektir. Ayrıca sıcaklıklarınız riskli değil AMD 95 dereceye kadar okey diyor :)

120mm soğutmadan büyük bir performans beklememek lazım. 5600X sıcak çalışan bir işlemci kaliteli bir kule tipi hava soğutma veya 240mm sıvı soğutma işinizi görecektir. Ayrıca sıcaklıklarınız riskli değil AMD 95 dereceye kadar okey diyor :)

O zaman 80 oldu bir kere Fortnite da kısa süreli de ondan sorun olmamıştır değil mi?
45 derece şu an Chrome dayım 2 sekme açık.

O zaman 80 oldu bir kere Fortnite da kısa süreli de ondan sorun olmamıştır değil mi?

Ya hocam bu işlemciler devamlı sıcak çalışsa sorun olur da ara sıra yük altında 77 80 derecelerden çekinmeyin biraz fazla ama eldeki soğutma kaliteli olmayınca yapacak bir şey yok. Kısa sürede bir zarar olmaz en yakın zamanda sağlam bir soğutucu alın.

Yeni konular

Geri
Yukarı