R5 5600X işlemci boşta 52-60 derece

Heir of Isildur

Decipat
5600X'i bugün taktım. MX-4 termal macun ve Amazon.com.tr bu fan ile kullanıyorum ancak işlemcim aşırı ısınıyor. Boştayken 45 derece, şu an bunu yazarken 52-60 derece arası gidip geliyor. Birkaç oyuna girdim test olarak, 85-86 dereceleri gördü işlemci sıcaklığı. Sorun nerede acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanız iyi hava alamıyor olabilir ama kule tipi soğutma da var. Yine de bir bakın kasanız iyi hava alıyor mu diye. Mesh mi tempered cam mı?

Kasanız iyi hava alamıyor olabilir ama kule tipi soğutma da var. Yine de bir bakın kasanız iyi hava alıyor mu diye. Mesh mi tempered cam mı?
Tempered cam, kasanın hava almasında bir sorun yok. İşlemcimi bugün değiştirdim öncekini 3 senedir kullanıyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım daha önce.

Normal değil boşta 35-40 derece olması lazım. Diğer parçaların sıcaklıkları normal mi?
Diğer parçalar normal, işlemci böyle yalnızca.

Tempered cam, kasanın hava almasında bir sorun yok. İşlemcimi bugün değiştirdim öncekini 3 senedir kullanıyorum hiç böyle bir sorun yaşamadım daha önce.

Diğer parçalar normal, işlemci böyle yalnızca.

Soğutucu tam oturmamış olabilir ya da soğutucunun jelatinini çıkarmamış olabilirsin.

Söküp kontrol edin hocam macun yeterli gelmemiş olabilir, fan tam oturmamış olabilir. Fan ayarlarını kökleyin bide öyle deneyin.
Sökeceğim büyük ihtimalle, ne kadar macun kullanmam lazım, macunu nasıl sıkayım? Şu an bulunan macunu temizleyip yeniden mi macun çekeyim yoksa şu an olan macunun üstüne mi sıkayım?

Sökeceğim büyük ihtimalle, ne kadar macun kullanmam lazım, macunu nasıl sıkayım? Şu an bulunan macunu temizleyip yeniden mi macun çekeyim yoksa şu an olan macunun üstüne mi sıkayım?
Macunu temizleyin iyice izler falan gidene kadar, sonra ya X şekli ya da nohut tanesi kadar sıkın hocam.

Geri
Yukarı