R5 5600X işlemci sıcaklığı oyunda 95 dereceyi görüyor

paronisi

Centipat
Daha fazla  
Şu an stok fanıyla kullanıyorum eskiden Max 80 dereceye kadar çıkıyordu. Bugün ilk defa bilgisayarı kapattığımda CPU çok sıcak uyarısı verdi bir bakayım dedim ve şok oldum testleri yaptığımda. Bilgisayar neredeyse 10 aylık termal macunun ömrü mü bitmiştir acaba ya da sıvı soğutmaya mı geçmeliyim. Kasanın üstüne radyatör sığmıyor RAM'lerle çakışıyor, önüne takmak lazım o zaman da üste 2 tane fan takıp 3.yü sıvı soğutmanın altına taksak olur mu acaba (240mm düşünüyorum), 3 intake 1 egzoz var şu an kasada.

Kasa modeli ve fan konfigürasyonunu söyler misiniz?
10 ayda termal macun eskimez ama değiştirip denenebilir.

Kasa modeli ve fan konfigürasyonunu söyler misiniz?
10 ayda termal macun eskimez ama değiştirip denenebilir.
Bu işlemci için sıvı soğutma macerasına girişmeye gerek yok. Hava soğutma yeterli. Bütçe?

Bütçe maksimum 1500 denebilir.
Kasa modeli: DarkFlash Aquarius
3 tane önde intake 1 tane arkada egzoz var.
Bu işlemci için sıvı soğutma macerasına girişmeye gerek yok. Hava soğutma yeterli. Bütçe?
Bu iyi midir?

Son düzenleme:
@paronisi Soğutucu güzel fakat fiyatının gömleği değil. Yani fiyatına göre performansı iyi değil. Fuma 2 yapıştır. 240mm'lik sıvı soğutmaların katili. İndirimde 800-900 arasına düşüyor fakat bu fiyatı bile çok iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@paronisi soğutucu güzel fakat fiyatının gömleği değil. Yani fiyatına göre performansı iyi değil. Fuma 2 yapıştır. 240Mm'lik sıvı soğutmaların katili. İndirimde 800-900 arasına düşüyor fakat bu fiyatı bile çok iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler, takip edeceğim.
Yalnız bunu kasaya takınca egzozla arasında 1-2cm boşluk kalacak sanırım. Sağlıklı olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı