R5 5600X MAG CoreLiquid 240r ile boşta 70 derece

serifozoltu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Sistem bilgilerim aşağıdaki gibidir. Bilgisayarım daha geçen haftaya kadar silent moddayken 39 derecelerdeyken şu an 70 derecelerde çalışmaktadır. Hele ki oyuna girdigim zaman 86 derecelere kadar cıkmaktadir. 6 aydır da bu sogutma sistemim var. Neden kaynaklanıyor olabilir? Arka planda bilgisayarı aşırı yoran bir şey mi var? Yorumlarınızı yazabilir misiniz? Napmam gerek? Hatta bilgisayarımın genel kompresörle de tozlarını aldım. Arka egzozdan tutun da öndeki hava giris fanlarına sogutucu radyatörüne kadar.
Yorumlarınızı paylaşırsanız memnun olurum.

MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X OC 8 GB GDDR6 256 bit ekran kartı / MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi 5100MHz(OC) RGB M.2 AM4 ATX anakart / MSI MAG CoreLiquid 240r 240mm Intel-AMD uyumlu sıvı soğutucu / AMD Ryzen 5 5600X 3.70 GHz 6 çekirdek 35MB AM4 7nm işlemci (tray) / Corsair 16 GB(2x8) Vengeance RGB Pro 3600MHz CL18 DDR4 RAM / WD 1TB SN550 NVMe okuma 2400 MB-yazma 1950 MB M.2 SSD / Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM / ASUS GT501 TUF Gaming USB 3.1 e-ATX mid Tower kasa.

1656448699244.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@kino sen moderatör değil miydin?

Hiç olmadım, yanlış gördün sanırım.

Yahu bu arada görev yöneticine baktım %100 diyor!

Eki Görüntüle 1434914

İlginç bir durum var lakin oyuna girebiliyorsan hatalı bir gösterge de olabilir. Ben işlemciyi %100 kullandıracak bir işlem yaptığımda bırak oyun oynamayı menüye zor giriyorum. Hem 86 derece %100 yük bile olsa çok yüksek bir değer 240mm sıvı soğutma için.

Hiç olmadım, yanlış gördün sanırım.

İlginç bir durum var lakin oyuna girebiliyorsan hatalı bir gösterge de olabilir. Ben işlemciyi %100 kullandıracak bir işlem yaptığımda bırak oyun oynamayı menüye zor giriyorum. Hem 86 derece %100 yük bile olsa çok yüksek bir değer 240mm sıvı soğutma için.

@kino dostum önerdiign sıvı sogutucu var mıdır? ASUS ROG ya da Cooler Master?

@kino dostum önerdiğin sıvı sogutucu var mıdır? ASUS ROG ya da Cooler Master?

At servisine yenilenmiş kaliteli versiyonunu veriyorlarmış arkadaşlar öyle diyor. Boşuna masraf etmene gerek kalmaz. Stok fanıyla idare edersin yenisi gelene kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
adam 98 derecede GTA 5 oynuyor :D şaka gibi resmen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
adam 98 derecede GTA 5 oynuyor :D şaka gibi resmen.
Ben de işlemcim boşta 34 derece oldu diye kuduruyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı