R5 5600X RTX 3060 sistem nasıldır?

Bütçe
18500
Arkadaşlar merhaba. Her şey dahil sistem topladım. Sizce iyi bir sistem mi ve fiyatı nasıl? Sizin toplayacağınız sistemi de merak ediyorum. Herkese iyi forumlar.
Bütçem 18500TL sistem mouse klavye kulaklık ve monitör dışında hazır sistem tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sistem.

Arkadaşlar yanlış yazmışım sistem monitör klavye kulaklık ve mouse dışında hazır sistemdir monitörü klavyeyi mouse ve kulaklığı ben ayrı sitelerden alacağım tavsiyelerinizi bekliyorum.
Kulaklığı bunun ile değiştirin. https://www.itopya.com/razer-kraken-x-lite-gaming-kulaklik/

Şu ikisinden birine bak; NOVA-3060Ti / INTEL i5-11500 / ASUS RTX 3060 Ti TUF GAMING V2 OC 8GB/ 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

16K'ya RTX3070 hazır sistemimiz de varmış.

ben kullanıyorum

msi x 570 a pro
5600x
16 gb ddr4 3200 corsair ram
corsair rm850w power
msi rtx3060 gaming x trio

sistem iyi bütün oyunları ultrada oynuyorum.

rtx3060 1080p ekran kartıdır. 2k oynıcaksan en az 3060ti alman gerekli

seni üzmez bu sistem.

Arkadaşın hazırladığı sistem de kötü değil. RAM'i singel seçmişsin, 2x8 yaparak al. Her şey dahil sistem için fiyat normal. Biraz zaman geçtikten sonra ekran kartı için takasa gider üstüne biraz bütçe koyarak daha güçlü kart alabilirsin. Hazır sistemlerde uyguna gelebiliyor fakat ek bileşenlerine bütçe kalıyorsa bak.

Arkadaşın hazırladığı sistem de kötü değil. RAM'i singel seçmişsin, 2x8 yaparak al. Her şey dahil sistem için fiyat normal. Biraz zaman geçtikten sonra ekran kartı için takasa gider üstüne biraz bütçe koyarak daha güçlü kart alabilirsin. Hazır sistemlerde uyguna gelebiliyor fakat ek bileşenlerine bütçe kalıyorsa bak.

RAM 2 tane ve sistem her şey dahil böyle 17776 TL ediyor ufak ayarlama yaptım ve ağustos da alacağım belki o zamana kadar düşer ya da indirim olur.

RAM 2 tane ve sistem her şey dahil böyle 17776 TL ediyor ufak ayarlama yaptım ve ağustos da alacağım belki o zamana kadar düşer ya da indirim olur.

RAM'in Linki'inde singel 16 GB diyor. 2 tane mi alacaksın 32 GB mı? Dediğim gibi sistemin kötü değil. Rampage ve James Donkey ürünleri zamanla değiştirirsin. Ekran kartı için biraz daha bütçe biriktirir elindeki satar ya da takasla değiştirirsin.

Bu fiyata 3060'lı sistem almanızı tavsiye etmem.

Hocam 3060 için 17k çok ama 3060 Ti koyunca ya da 3070 koyunca da hem bayağı fiyat artıyor hem de PSU gibi şeyler de değişiyor. E 3060 1080p kartı 3060 Ti 2K monitörun de değişmesi gerekir fiyat bayağı artar yani. Tabii bildiğiniz 14-15 bin liralık 3060 Ti varsa başka.

Hocam 3060 için 17k çok ama 3060 Ti koyunca ya da 3070 koyunca da hem bayağı fiyat artıyor hem de PSU gibi şeyler de değişiyor. E 3060 1080p kartı 3060 Ti 2K monitörun de değişmesi gerekir fiyat bayağı artar yani. Tabii bildiğiniz 14-15 bin liralık 3060 Ti varsa başka.

Alacak arkadaş hazır sistem alması daha mantıklı olur. Geçenlerde modart PC yeni sistem 3070'li sistem çıkarmıştı 14bin TL civarına diğer parçaları da öyle kötü parçalar değildi.

Geri
Yukarı