Çözüldü R5 5600X RTX 3060 Ti Sistem Doom Eternal'da RTX Açınca Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

CreX_8

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB PRO 3600mhz 32gb
Ekran kartı
Gigabyte Vision RTX 3060 Ti OC
Anakart
ASUS prime B550M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Arkadaşlar grafikler ultradayken DLSS kalitedeyken 100, DLSS dengelideyken 120 FPS oynuyorum ancak RTX açtığımda ise FPS 25-30'a düşüyor.
Sistemimi yazılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz RTX kapalı iken bile düşük FPS alıyorsunuz. Sürücünü silip yüklemeyi denedin mi?

Denemedim ama acaba işlemci ısısından olabilir mi çünkü AMD'nin kendi stock fanını kullanıyorum ve 90 derece falan belki de daha fazla ama şimdi yeni soğutucu sipariş ettim o gelsin bir de öyle deneyeyim.

Siz RTX kapalı iken bile düşük FPS alıyorsunuz. Sürücünü silip yüklemeyi denedin mi?

Ekran kartı sürücülerini yeniden kurtum ve temp,%temp%,prefetch klasörlerini boşaltıp çöp dosyaları sildim sorunum çözüldü şu anda RTX açık iken 100-150FPS arası oynuyorum teşekkürler.

Denemedim ama acaba işlemci ısısından olabilir mi çünkü AMD'nin kendi stock fanını kullanıyorum ve 90 derece falan belki de daha fazla ama şimdi yeni soğutucu sipariş ettim o gelsin bir de öyle deneyeyim.

Ekran kartı sürücülerini yeniden kurtum ve temp,%temp%,prefetch klasörlerini boşaltıp çöp dosyaları sildim sorunum çözüldü şu anda RTX açık iken 100-150FPS arası oynuyorum teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

hocam aynı sıkıntı bende var şuan ekran kartı driver güncel daha bir kaç gün önce format atmıştım zaten 5600x ve 3060ti var bende de max 70 alıyorum 2k da. rtx kapatınca 200+ oluyor dlss kalitede. dosyaları sildim demişsin ama yerlerini bulamadım ben

hocam aynı sıkıntı bende var şuan ekran kartı driver güncel daha bir kaç gün önce format atmıştım zaten 5600x ve 3060ti var bende de max 70 alıyorum 2k da. rtx kapatınca 200+ oluyor dlss kalitede. dosyaları sildim demişsin ama yerlerini bulamadım ben
O dosyaları açmak için windows+r tuşuna basın sonra temp,%temp%,prefetch dosyalarının içindeki dosyaları silin bütün dosyalar silinmiyor bazen. Ekran kartı driverinide silip yükleyin. Birde oyunun grafik ayarlarını sıfırlayın kaydedin sonra yeniden ultraya alın bende böyle düzeldi bazen yine düşük fps alıyorum yine grafik ayarlarını sıfırlayıp ultra nightmareye alıyorum düzeliyor

Geri
Yukarı