R5 5600X RTX 3060 Ti sistem yük atlında kendini yeniden başlatıyor

BurakYesilkaynak

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri:
İşlemci: Ryzen 5 5600X
Anakart: Asus Prime B450MK-II
Ram: Corsair Venegance RGB Pro 2X8 GB 3600 Mhz
Kasa: Thermaltake H570 TG 750W 80+
Ekran Kartı: MSI Ventus 3X 3060 Tİ
Sıvı Soğutma: MSI Mag Coreliquid 240R V2 ARGB

Yük altında genelde RUST, Valorant gibi oyunlarda sistem bir anda reset atıyor. Kernel-Power 41 hatası aldım. Güç kaynağını garantiye gönderdim fakat hiçbir sorun çıkmadı.
Konu hakkında bilgilerinize ve görüşlerinize ihtiyacım olacaktır. Saygılar.

Anakartta kısa devre oluşuyor olabilir.

OCCT programında işlemci ve ekran kartını ayrı ayrı teste soktuğumda hiç sorun yok. Ama Power modda her ikisini aynı anda teste soktuğumda ortalam 5 ila 15dk içerisinde tekrar reset atıyor. 1 ayım çöp oldu tüm parçaları garantiye göndermekten.

Tek tek yaptığınızda kapanmıyorsa sıcaklıktan da bir problem olmuyor galiba, kontrol ediyor musunuz sıcaklıkları?

Sıcaklık nedeniyle de değilse hatalı üretim PSU güç yetiremiyor ikisinin de pik enerji çektiği noktalarda.

Tek tek yaptığınızda kapanmıyorsa sıcaklıktan da bir problem olmuyor galiba, kontrol ediyor musunuz sıcaklıkları?

Sıcaklık nedeniyle de değilse hatalı üretim PSU güç yetiremiyor ikisinin de pik enerji çektiği noktalarda.
İşlemci sıcaklığım 60 dereceyi, ekran kartı ise 63 dereceyi geçmemekte. İşlemci tam yükte 100W, ekran kartı ise 200W çekiyor test esnasında. Ama sonrasında birkaç dakika geçtiğinde reset atıyor malesef ki

İşlemci sıcaklığım 60 dereceyi, ekran kartı ise 63 dereceyi geçmemekte. İşlemci tam yükte 100W, ekran kartı ise 200W çekiyor test esnasında. Ama sonrasında birkaç dakika geçtiğinde reset atıyor maalesef ki.

PSU problem çıkarıyor gibi duruyor veyahut M.2 SSD ısınıyor olabilir.
Kernel Power 41 hatası da PSU problemine işaret eder, zaten ekran kartı ve işlemci tekte resetlemeyip ikisi Power testinde resetlemesi de güç kaynağını çok net bir şüpheli olarak öne çıkarıyor.

PSU problem çıkarıyor gibi duruyor veyahut M.2 SSD ısınıyor olabilir.
Kernel Power 41 hatası da PSU problemine işaret eder, zaten ekran kartı ve işlemci tekte resetlemeyip ikisi Power testinde resetlemesi de güç kaynağını çok net bir şüpheli olarak öne çıkarıyor.
Güç kaynağı garantiye gönderilip değiştirildi. Sorun dediğiniz gibi güç kaynağından kaynaklıymış. Bilgilendirme için teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı