R5 5600X - RTX 3080 Ti sistemde RDR2 oynarken sıcaklıklar yüksek

KINSEI

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
5600X - ID-Cooling 234 (kule fan)
3080 Ti Palit GameRock OC.
16 GB RAM.
Performax warmech 6 fan.
Ayarlar: Ultra (en yüksek ayarlar)
FPS ortalama bu civarlarda boş alanlarda daha fazlalarına çıkıyor.

Bu sıcaklıklar normal mi? FH5(Extreme) için de aynı sıcaklıklar geçerli.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 66
  • resim_2023-01-19_160235910.png
    resim_2023-01-19_160235910.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 61
Ekran kartını ikinci el aldıysanız termal pedleri bitmek üzere olabilir. GameRock serin çalışan bir seri o yüzden biraz fazla gibi.

Kasanın önü ve yan tarafı cam olduğundan dolayı sıcaklıkların bu durumda olduğunu düşünüyorum. Kasanın yan tarafını açtığınızda sıcaklıklarda bir düşüş oluyor mu kontrol edebilir misiniz?

Evet yan kapağını çıkartıp 5 dakika kadar oynadım gözle görülür 5-10 derece arası oynama mevcut. Ama kapağı açık kullanamam.

Normal denebilir Ultra ayarlar için. 70'e yakın olsa daha iyi olur. Kasa içi hava akışınız az olabilir.
Bende o şekilde düşünüyorum. Belki fan yönleri yanlıştır.

Kasanın havalandırması ne durumda ayrıca stok fan mı kullanmaktasınız?
Değerler çok sıcak değil ama kullandığın fanın da kasanın da etkisi çok yüksek.
ID Cooling 234 kullanmaktayım hocam kule tipi. Kasadaki hava akışı kötü olabilir.

Evet yan kapağını çıkartıp 5 dakika kadar oynadım gözle görülür 5-10 derece arası oynama mevcut. Ama kapağı açık kullanamam.
Çok riskli değerler değil ama hem o soğutucu ile işlemcinin o sıcaklığa çıkmaması gerekir hem de ekran kartının o modelde o kadar ısınmaması gerekir normal şartlarda. Kasa değiştirmenizi öneririm, mümkünse önü mesh olan bir kasa.

Ekran kartını ikinci el aldıysanız termal pedleri bitmek üzere olabilir. GameRock serin çalışan bir seri o yüzden biraz fazla gibi.

Hocam evet ikinci el aldım. Termal ped satın almam gerekirse satın alabilirim ciddi fark olacağını düşünüyorsanız. GameRock çok güzel bir seri hem görsel hem soğutma anlamında.

Yeni konular

Geri
Yukarı