R5 5600X SilverStone PF120 ile boşta 80 derece normal mi?

Blackowl

Hectopat
Merhaba, R5 5600X işlemci ve SilverStone PF120 sıvı soğutma kullanıyorum, ancak işlemcim boştayken 70-80 dereceleri görüyor, bilgisayarı açtığımda 40-50 derece arasındayken herhangi bir işlem yapmam direkt 70 derece olmasına sebep oluyor. Sorun işlemcide mi, soğutmada mı anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Not: İşlemciye zarar vermemek için PC'yi ara sıra dinlendiriyorum, yaklaşık 30 dakikalık dinlenme sonrasında sıcaklık eski haline dönüyor ancak yine sıcaklığın tavan yapması için herhangi bir işlem yapmam yeterli oluyor.

Normal olduğunu zannetmiyorum bu arada 80 iyi derece değil bir Görev Yöneticisi'nden istersen bak ne kullanıyor en çok belki Bitcoin mineing falan vardır ondandır.

O zaman bende çok bilmiyorum ama yerinde olsam güvenilir bir bilgisayarcıya sorardım ya da aldığın yerin desteğini arayabilirsin ama bildiğin şeylerdir zaten bunlar.

O zaman bende çok bilmiyorum ama yerinde olsam güvenilir bir bilgisayarcıya sorardım ya da aldığın yerin desteğini arayabilirsin ama bildiğin şeylerdir zaten bunlar.
Aklıma geldi teknobiyotikten aldım işlemci değişimi yapıldı zaten bir kere kendileri garanti kapsamında yaptı uzun süredir bir sıkıntı yoktu ama bugün böyle bir sorun başladı

Yeni konular

Geri
Yukarı