R5 5600X sistem için ASUS 850W Thor vs ASUS 1000W Gold

eternity_day

Hectopat
Daha fazla  
İyi, kaliteli güç kaynağına ihtiyacım var. Öncesinde kullandığım 850W güç kaynağı da çok sorun yaşadım. Bu yüzden, ASUS'un 850W Platinum Thor güç kaynağı mı yoksa ASUS'un 1000W güç Gold güç kaynağını mı tercih edersiniz diye sormak istedim.

Sistemim Ryzen 5 5600X ve ekran kartı, ASUS ROG STRIX 3070 OC V2 8 GB. Neden ve hangisi daha iyi seçimdir sizce?

5800x ve 3060 ile 6 yıllık cooler master marka 550 watt'lık bir psu kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bu kadar yukarılara çıkmanıza gerek yok bence. Bana göre ucuz olan daha iyidir.

İyi, kaliteli güç kaynağına ihtiyacım var. Öncesinde kullandığım 850W güç kaynağı da çok sorun yaşadım. Bu yüzden, ASUS'un 850W Platinum Thor güç kaynağı mı yoksa ASUS'un 1000W güç Gold güç kaynağını mı tercih edersiniz diye sormak istedim.

Sistemim Ryzen 5 5600X ve ekran kartı, ASUS ROG STRIX 3070 OC V2 8 GB. Neden ve hangisi daha iyi seçimdir sizce?

650W Core Reactor çok rahat yetecektir o kadar para vermenize gerek yok.

5800x ve 3060 ile 6 yıllık cooler master marka 550 watt'lık bir psu kullanıyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bu kadar yukarılara çıkmanıza gerek yok bence. Bana göre ucuz olan daha iyidir.
Ben tesadüfen çok sorun yaşadım sistem kararsızlığı, sistem kapanıp açılması gibi. O yüzden artık sorun istemiyorum. Asus bakıyorum.
650W Core Reactor çok rahat yetecektir o kadar para vermenize gerek yok.
650 w yetmez. Benim ekran kartım sırf 750W minimum istiyor sitesinden bakarsanız...

Bütçe nedir ? Bu kadarına gerek yok sisteminiz için. 750W bir PSU oldukça yeterli ve ileride daha güçlü bir sistemi de rahatlıkla kaldırır.

Corsair RMx serisinden bütçeniz uygun bir modeli seçebilirsiniz.

Bütçe nedir ? Bu kadarına gerek yok sisteminiz için. 750W bir PSU oldukça yeterli ve ileride daha güçlü bir sistemi de rahatlıkla kaldırır.

Corsair RMx serisinden bütçeniz uygun bir modeli seçebilirsiniz.
2 defa bu psu elime geçti. İkiside 6 aydan fazla gitmedi. Sorun çıkarması çok olası.

Ben tesadüfen çok sorun yaşadım sistem kararsızlığı, sistem kapanıp açılması gibi. O yüzden artık sorun istemiyorum. ASUS bakıyorum.

650W yetmez. Benim ekran kartım sırf 750W minimum istiyor sitesinden bakarsanız...

Adata XPG Core Reactor 750G-BKCEU 750W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bunu alın o zaman fakat 5600X ile 3070 toplam tükettiği güç sistemle birlikte 400W anca tüketir kaliteli 650W yeter bu attığım PSU modelini alabilirsiniz tüm korumaları var 10 yıl garanti var.

2 defa bu psu elime geçti. İkiside 6 aydan fazla gitmedi. Sorun çıkarması çok olası.
Teknoloji şans işi lafı doğru demek ki. Ben de uzun zamandır tam yükte kullanıyorum 650W olanını memnun olduğum için ve A Tier bir model olduğu için önerdim.

Bunu öneririm. 850W ve iyi bir güç kaynağı.

850W çok fazla bu sisteme bana kalırsa.
Ama kaliteli bir PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı